Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

NEPCON Azi

nga August 26, 2020 09:00 deri August 28, 2020 18:00
+86 21 2231 7010

NEPCON Azi

Rreth NEPCON ASIA

NEPCON ASIA do të mbahet në Qendrën e Konventës dhe Ekspozimit në Shenzhen. Ekspozita pritet të përfshijë 60,000 sqm, duke e bërë atë ekspozitën më të madhe të NEPCON-it ndonjëherë. Një kombinim i gjashtë ekspozitave në një, NEPCON ASIA shërben si një kanal përmes të cilit mund të lidhet e gjithë industria e prodhimit elektronik. Ngjarja është një shfaqje ndërkombëtare e industrisë elektronike të prodhimit. Pritet të marrin pjesë gjithsej ekspozuesit dhe markat 800 nga vendet dhe rajonet 38, së bashku me blerësit 60,000.

Shfaqja do të jetë temë rreth 5G

Shfaqja do të jetë temë rreth 5G. Kati i ekspozitës do të shfaqë teknologji dhe produkte të reja nga të gjitha fushat e prodhimit elektronik. Këto do të përfshijnë bordet e shtypura të qarkut, makineritë e montimit të bordit të qarkut, zgjidhjet automatike të montimit dhe pajisjet testuese. NEPCON Asia do të fokusohet në nevojat thelbësore të industrisë së prodhimit elektronik. Prodhimi digjital, prodhimi i dobët, besueshmëria e produktit dhe tema të tjera, si dhe komunikimi, automobila, energjia e re dhe qytetet inteligjente do t'u japin vizitorëve një pamje të dorës së parë në grupin e larmishëm të zgjidhjeve në dispozicion.

Ekspozita do të ofrojë rekomandime të personalizuara për secilin vizitor

Ekspozita do të ofrojë rekomandime të personalizuara për çdo vizitor, për t'i fuqizuar ato për të arritur qëllimet e blerjes dhe të partneritetit gjatë ekspozitës tre-ditore. Nëpërmjet rekomandimeve, pjesëmarrësit mund të lidhen më mirë me furnizuesit e industrisë elektronike të prodhimit, të negociojnë porositë, të bashkojnë aktivitetet në terren, të ndjekin njëkohësisht drejtimin e konferencave, të mësojnë rreth industrisë dhe të rrisin njohuritë e tyre.

Ekspozita e ASIA NEPCON
 • Teknologjia dhe Pajisjet e Malit
 • Pajisjet për bashkim PCBA
 • Pajisjet e Testimit dhe Matjes
 • Pajisja për Farmaceutikë dhe Veshje
 • Materialet elektronike dhe antistatike
 • Të tjerë të SMT
 • Robotët industrialë
 • Pajisjet e kontrollit të lëvizjes
 • Vizioni i makinës dhe teknologjia e ndjeshmërisë
 • Pajisjet e Transmisionit / Elementët PASTRIMIN
 • Pajisje automatike / Pajisje
 • Integrimi i sistemit
 • Teknologjia Automatike e Informacionit Industrial dhe Softueri i Kontrollit

Ngjarja NEPCON ASIA është një shfaqje ndërkombëtare e industrisë së prodhimit elektronik

Ngjarja NEPCON ASIA është një shfaqje ndërkombëtare e industrisë së prodhimit elektronik. Ekspozita pritet të përfshijë 60 000 sqm, duke kombinuar shfaqjet 6 në një, duke e bërë atë ekspozitën më të madhe të NEPCON-it ndonjëherë. Një total prej ekspozuesve dhe markave 800 nga vendet dhe rajonet e 38 do të shfaqë teknologji dhe produkte të reja nga të gjithë fushën e prodhimit elektronik, duke përfshirë bordet e qarqeve të shtypura, makineritë e montimit të bordit të qarkut, zgjidhjet automatike të montimit dhe pajisjet testuese.

Prodhimi digjital, prodhimi i dobët, besueshmëria e produktit dhe tema të tjera, të tilla si komunikimi, industria e automobilave, energjia e re dhe qytetet inteligjente do t'u japin vizitorëve një pamje të dorës së parë në një sërë zgjidhjesh të industrisë. NEPCON ASIA do të fokusohet në nevojat thelbësore të industrisë së prodhimit elektronik.

NEPCON ASIA me numrat:
 • 60 000 vizitorë
 • Ekspozuesit 800
 • 60 000 metra katrore hapësirë ​​expo
Produktet kryesore që do të prezantohen në ekspozitë:

1. Teknologji dhe pajisje Surface Mount:

 • Printerët e ekranit dhe aksesorët, sistemet e marrjes dhe vendosjes, sistemet e ushqyerjes së komponentëve, sistemet transportuese të mbajtësve të bordit, transportuesit e çipeve, pajisjet e kapsulimit, sistemet e shërimit, makinat e vendosjes së vizionit, ngjitësit dhe dispenzuesit, kimikatet

2. Pajisjet dhe materialet e bashkimit:

 • Lloji i saldimit me valë, saldim me saldatorë, ngjitës, fluks, pastrues të tipit të saldimit të saldimit dhe këshilla, pranga salduese, stacionet e saldimit, testuesit e bashkimit të saldimit, sistemet e testimit të saldimit, sistemet e shkarkimit, pajisjet e pastra dhe materialet

3. Test dhe Matje:

 • Sistemet e inspektimit 2-dimensional / 3-dimensional, kontrollorët e zhveshur të bordit, pajisjet e kontrollit të vizionit të komponentëve elektronikë, pajisjet për matjen e trashësisë së filmit, testuesit në qark, pajisjet për testimin e infra të kuqe, pajisjet e inspektimit të vizionit të kornizës, mikroskopët optikë,

4. Automatizimi i Prodhimit të Elektronikës:

 • Robotikë & pajisjet e kontrollit të lëvizjes, pajisjet e automatizimit dhe pajisje, transportues, vegla, pajisje dhe materiale për montim

5. Pajisjet dhe materiali ESD:

 • Pajisje për matjen e rezistencës ndaj sipërfaqes, stacionet antistatike rezistencë e produkteve elektricist përçueshëm dhe antistatike mbrojtja elektromagnetike për të eliminuar pajisjet, pastrimin e ujit, testuesit e tjerë të besueshmërisë

6. Pajisjet dhe Materialet e Kodimit të Barit:

 • Makineri etiketimi dhe shtypje të ngushtë, pajisje barcodimi, makineri etiketimi RFID, etiketa inteligjente, materiale vetë ngjitëse dhe sistem nxehtësie, teknologji kundër falsifikimit, zgjidhje etiketimi sigurie dhe aplikime, boje dhe sisteme inking

7. Shërbimi i Prodhimit të Elektronikës:

 • Prodhimi i kontratave, kuvendet konvencionale të shtypura të qarkut, formulat vdesin-hedhur shërbimet e vulosjes metalike, shërbimet e asambletë elektro-mekanike, shërbimet vdesin-prerje shkumë dhe derdhur, OEM dhe periferikësh kompjuter shërbimet, shërbimet plastike dhe gome derdhur, SMT kuvendet bordit shërbimet, vdes shërbime
NEPCON ASIA - një ekspozitë për ata që janë të angazhuar në fushat e:
 • Prodhimi elektronik i konsumit dhe aparateve për amvisëri
 • Sistem kompjuterik dhe prodhim i pajisjeve periferike
 • Prodhimi i sistemeve të komunikimit
 • Prodhimi elektronik i automobilave
 • Industria e Aviacionit dhe prodhimi i elektronikës të mbrojtjes
 • Prodhimi i pajisjeve të kontrollit, sigurisë dhe testimit
 • Prodhimi i pajisjeve mjekësore
 • Prodhimi ODM EMS LED produkt
 • Prodhimi i PCB
 • Prodhimi i IC
 • Prodhim LED
 • Paketim IC
 • Prodhimi i qelizave diellore dhe moduleve
 • Energjia e erës
 • Paneli me prekje / prodhimi LCD

Shkuarja

 • Gravatar

  Jack Wyh

500 Figurë u larguan