Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Konferenca e internetit mobile globale

Nga korriku 25, 2019 09: 00 deri në korrik 28, 2019 18: 00
010-82525377
Kategorite Telekom, Arsim
Klikime: 5895

Konferenca Global Mobile Internet (GMIC) pret drejtuesit e industrisë mobile, sipërmarrësit, zhvilluesit dhe investitorët nga e gjithë bota për të ndërtuar partneritete, për të mësuar nga liderët e mendimit të industrisë dhe për të treguar se si risi po përmirëson botën.
GMIC është një nga seritë më të mëdha dhe më me ndikim të konferencave teknologjike, të pritur në qendrat kryesore të zhvilluara dhe në zhvillim të teknologjisë. G-Summit është një mbledhje ekskluzive, vetëm për ftesën e Shkencëtarëve dhe Ekzekutivëve për të nxitur inovacionin nga laboratori në treg. Ekspozita Kina e Shtëpisë së Vizionit (CHV) 'Ardhmëria e Jetës' është një seri projektesh konceptuale nga arkitektë të njohur botërisht, duke kombinuar risitë teknologjike në dizajn.

Përveç portofolit të gjerë të ngjarjeve, GWC gjithashtu drejton një program universitar ekzekutiv - GASA. E themeluar në Silicon Valley, Universiteti GASA është i përkushtuar të bëhet një program progresiv për sipërmarrësit e suksesshëm që kërkojnë të rrisin njohuritë e tyre shkencore dhe kulturore. Është vendi ku kultura, shkenca dhe marrëdhëniet e qëndrueshme përplasen. Instruktorët përfshijnë 93 laureat Nobel të klasit botëror, akademikë dhe shkencëtarë në fusha të ndryshme. Çdo vit, tridhjetë studentë do të udhëtojnë në gjashtë qendra shkencore anembanë botës për të eksploruar frymën e shkencës.
Nëpërmjet Fondit Innovator, GWC është gjithashtu një investitor aktiv në fazën fillestare në teknologjitë e reja. Çdo vit GWC pret konkurrencën e saj të fillimit në tregje të ndryshme që kërkojnë themelues dhe teknologji shkatërruese.

500 Figurë u larguan