Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Panairi Ndërkombëtar i Pajisjeve të Furnizimit të Automjeteve Elektrike Shanghai

Nga gushti 26, 2020 09: 00 deri në gusht 28, 2020 17: 00
020-89898329 / 83953201

http://www.evsechina.com/en/

Booking.com
http://www.evsechina.com/en/

EVSE: Faza globale për inovacionin e teknologjisë së ngarkimit

EVSE është vendi i mbledhjes së botës për të gjithë ata që lulëzojnë në teknologjinë e ngarkimit dhe pajisjet për automjetet elektrike. Ajo ka shërbyer si bazë provuese për inovatorët dhe teknologjitë e suksesshme dhe ka luajtur një rol të rëndësishëm në ndihmën për të promovuar shërbimin e tarifimit në mbarë vendin në Kinë. Panairi ndërkombëtar i pajisjeve të furnizimit me automjete elektrike në Kinë (EVSE) do të mbahet në Shangai (në gusht).
NEVs po fitojnë popullaritet në Kinë, tregun më të madh auto në botë. Vendi prodhoi dhe shiti automjete të reja të energjisë 607,000 dhe 601,000 deri në gusht, një rritje prej 75.4 dhe 88 për qind nga viti në vit. Gjendja e vendit të NEVs arriti mbi 2.4 milion, rreth gjysma e totalit të botës.
Gjithashtu, Kina ka ndërtuar më shumë se grumbuj të ngarkuar 641,000 për automjetet elektrike, deri në fund të gushtit. Ndërsa vendi ka parë rritje të shpejtë në grumbujt e ngarkuar të ndërtuar rishtas, furnizimi i objekteve të tilla ende mbetet prapa kërkesës.


Profili i Ekspozitës

1, Grumbullimi i ngarkesave të automjeteve, ngarkuesi, rezervuari i ngarkimit, ndryshimi i pajisjeve të energjisë elektrike.

2, transformator, inverter, kabinete shpërndarëse të energjisë, kaloni me tension të ulët, pajisje mbrojtëse rele.

3, Pajisjet e filtrimit, transformatorët e rrymës, ndreqësi, inverter, pajisjet e monitorimit të fuqisë etj.

4, kapacitorët, bateria e magazinimit të energjisë dhe sistemi i menaxhimit të baterisë.

5, teknologji e tarifimit, lidhje, kabllo etj.

6, sistemet PV, sistemi i ruajtjes së energjisë, sistemi i kontrollit, etj.

7, Sistemi i monitorimit të stacionit të ngarkimit, sistemi i menaxhimit të monitorimit të ngarkimit të makinës, sistemi i monitorimit të shpërndarjes së energjisë, sistemi i monitorimit të menaxhimit të komunikimit, sistemi i sigurisë.

8, plani dhe rezultati i projektit të rrjetit inteligjent të rrjetit të tarifimit.

Vinod
Automjetet elektrike
Automjetet elektrike Totali i Kits Konvertimi

500 Figurë u larguan