Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Ndërkombëtare e Peshkimit në Pekin

Nga maji 16, 2020 09: 00 deri në maj 18, 2020 18: 00
010-62957288

Ekspozita Ndërkombëtare e Peshkimit në Pekin

Kina është një prodhues i madh

Kina është një prodhues i madh, tregti dhe konsumator i peshkimit në botë. Sasia totale e produkteve ujore renditet e para në botë për vitet 18 të njëpasnjëshme. Tregu i madh i konsumit dhe potenciali i produkteve ujore tërheqin vëmendjen e lartë të industrisë botërore të peshkimit. Për një studim gjithëpërfshirës dhe për të zbatuar frymën e konferencës 19th, për të nxitur transformimin dhe përmirësimin e peshkimit, të përshpejtojë formimin e modelit të ri të zhvillimit të peshkimit modern, shoqatës kineze të peshkimit, Shoqatës së Kinës të qarkullimit dhe përpunimit ujor, shoqatës së peshkimit të kohës së lirë të Kinës, Shoqata e peshkimit priti në Pekin, Ekspozita Ndërkombëtare e Ekspozitës Ndërkombëtare të Letrave (Pekin), LTD., për të ndërmarrë "ekspozitën ndërkombëtare të peshkimit në Kinë Pekin" (në tekstin e mëtejmë "Ekspozita e Peshkimit në Pekin") do të mbahet në Pekin, qendra.

Me temën "zgjerimi i bashkëpunimit rajonal në zhvillimin e markës së furnizimit të sigurisë së konsumatorit"

Me temën e "zgjerimit të bashkëpunimit rajonal në zhvillimin e markës së furnizimit të sigurisë së konsumatorit", peshkimi i Pekinit në mënyrë të plotë tregon produkte të reja, teknologji të reja dhe arritje të reja të zhvillimit të peshkimit të Kinës, duke u përqendruar në tre ekspozita ekspozuese të produkteve ujore dhe përpunimit, pajisjet, peshkimin modern dhe peshkimin rekreativ. Duke u bazuar në kërkesat e mëdha të tregut për peshkimin dhe produktet ujore në Pekin, Tianjin dhe Hebei dhe rrjetin e zhvilluar të logjistikës së zinxhirit të ftohtë, panairi i peshkimit në Pekin është zhvilluar me shpejtësi në vitet e fundit dhe është bërë mbledhja më autoritative e industrisë së peshkimit në Kinë dhe platforma më e mirë për ndërmarrjet e peshkimit për të zgjeruar tregjet vendase dhe të huaja. Pritet që zona e ekspozitës të jetë 40,000 metra katror, ​​me më shumë se ekspozues 500.

Qëllimi i ekspozitës

1. Të gjitha llojet e produkteve ujore dhe produkteve të përpunimit ujor: produkte të freskëta, produkte të ngrira, produkte të thata; Peshqit e tharë dhe produktet e peshkut të grirë, peshqit e konservuar, condiments ujore; Të gjitha llojet e ushqimit ujor, ushqim ujor të lirë, të ushqyerit ujor, dhe produktet e shëndetit.

2. Pajisjet e peshkimit: akuakultura, peshkimi, ruajtja, ngrirja, magazinimi dhe transportimi, përpunimi dhe pajisjet e paketimit.

3. Llojet e peshkimit, ushqimet, barnat e peshkimit: fidane ujore me cilesi te larte dhe lloje peshkimi teknologji dhe pajisje; Ushqim ujor dhe aditivë; Kontrolli i sëmundjeve ujore, mjekësia e peshkimit, diagnoza dhe teknologjia e kontrollit të patologjisë, pajisjet dhe teknologjia e inspektimit dhe karantinës, teknologjia e menaxhimit të akuakulturës.

4. Artizanat ujore: perlat e ujit të detit, perlat e ujërave të ëmbla, perlat e kultivuara; Coral kuqe, thesar koralesh, koralore meritojnë të veprojnë rolin e dhe të gjitha llojet e artizanatit që shell, përpunimin e kafshëve të blinduara të përpunimit të kafshëve, zbukurime.

5. Konsulencë, certifikim, shërbime logjistike, materiale të lidhura teknike, libra, produkte audio dhe video etj.

500 Figurë u larguan