Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Konferenca Globale e Optoelektronikës


From October 13, 2020 09:30 until October 15, 2020 18:00
+ 86-28-87555888
Kategorite Elektricitet

Teknologjia e optoelektronikës po përparon me hapa të mëdhenj, dhe industria e optoelektronikës po i kushton gjithnjë e më shumë vëmendje teknologjisë inovative. Si të lidhësh rrugën midis akademisë dhe industrisë dhe të ndërtojmë urën optoelektronike midis botës dhe Kinës është qëllimi origjinal i konferencës optoelektronike globale (OGC).
Konferenca globale optoelektronike (OGC) do të jetë dega akademike 10th e IEEE, duke kombinuar universitete dhe institucione kërkimore të njohura brenda dhe jashtë vendit, duke u mbështetur në ekspozitën e optoelektronikës ndërkombëtare të Kinës (CIOE), platformën më të madhe të ekspozitës optoelektronike në Azi konferenca e parë universale optoelektronike akademike direkt nën IEEE në Azi. Përveç kësaj, studiuesit ndërkombëtarë, hulumtuesit dhe praktikuesit në fushën e optoelektronikës janë të ftuar të ofrojnë një platformë komunikimi për të diskutuar zhvillimin e ri, konceptet dhe teknologjitë e reja të industrisë së optoelektronikës dhe të integrojnë drejtime të ndryshme kërkimore për të udhëhequr aplikimin më të thellë dhe më të gjerë të teknologjisë së optoelektronikës .
Në këtë konferencë OGC do të ketë tema të 7, që mbulojnë optikë, komunikim optik, lazer, infra të kuqe, ndjesi në fibra optike dhe tema të tjera nën-tematike. Të mirëpritur nga universitetet, institutet kërkimore shkencore, njësitë ushtarake, ndërmarrjet dhe institucionet e angazhuara në fushën e optikës dhe ekspertëve të inxhinierisë optike, personelit kërkimor shkencor, personelit të prodhimit, studentëve të doktoraturës, studentëve master, personelit të menaxhimit të ndërmarrjeve dhe njerëzve të biznesit.

Klikime: 11593

Gjeni akomodimin tuaj përreth

500 Figurë u larguan