Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Guangzhou International Diabetes Comference

Nga maji 28, 2019 04: 36 deri në maj 30, 2019 06: 36
18680292178
Klikime: 4192

Sipas sondazhit të fundit të kryer nga organizata ndërkombëtare e diabetit, tregu global i diabetit vazhdon të rritet vazhdimisht. Në 2018, tregu global i diabetit do të arrijë 83 miliardë dollarë, dhe vlerësohet se tregu global i diabetit do të tejkalojë 124 miliardë dollarë në 2020. Kina renditet e para në pacientët me diabet në botë. Madhësia e tregut e diabetit në Kinë në 2018 është 45.5 miliardë juanë, vetëm duke llogaritur për 9% të tregut botëror. Kjo është e qartë që lidhet me shkallën e ulët të ndërgjegjësimit dhe shkallën e trajtimit të pacientëve me diabet në Kinë. Parashikohet që në vitet e ardhshme, nëse shkalla e ndërgjegjësimit të diabetit në Kinë mund të arrijë nivelin e 60% në vendet e zhvilluara dhe 60% e pacientëve të trajtohen, madhësia e tregut të diabetit në Kinë mund të arrijë 100 miliard juan , dhe ende ka më shumë se dyfishin e hapësirës së promovimit të tregut.

Kategoritë produkt
  • Kur mjekësia kineze dhe perëndimore: injeksioni i insulinës, kapsula hipoglikemike, kapsulë hipoglikemike, agjenti i sensibilizimit të insulinës, nxisin sekretin, analoge amylin, Ⅰ dhe ilaçin Ⅱ të diabetit, drogat e diabetit gestacion, recetë tradicionale të mjekësisë kineze etj;
  • Ushqimi dhe ushqimi i mjekuar: dieta me ilaçe, ushqimi i sheqerit, ushqimi i ulët i sheqerit, ushqimi i kontrolluar nga sheqeri, ushqime të veçanta për diabetin, produktet e kujdesit shëndetësor të diabetit dhe produktet e ushqyerjes;
  • Instrumente dhe reagente: instrumente diagnostikuese dhe mjekësore, pajisje testimi, pajisje diagnostikuese klinike, pajisje për monitorimin e glukozës në gjak, reagente për testimin e diabetit, reagente për testimin e kits, reagente diagnostike klinike;
  • Produktet e komplikimeve: instrumente, droga dhe ushqime të lidhura me to, që kërkohen për trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare dhe cerebrovaskulare, sëmundjeve të zemrës, sëmundjeve të syve, sëmundjeve të veshkave, sëmundjeve pediatrike dhe sëmundjeve të lëkurës të shkaktuara nga diabeti;
  • Ofruesit e shërbimeve dhe institucionet: e-commerce, e-commerce ndërkufitare, çfarë biznesi, shërbimi i talenteve mjekësore, sigurimi mjekësor dhe investimi, qendra e rimëkëmbjes së diabetit, qendra e rehabilitimit të diabetit, institucioni i rehabilitimit të diabetit, institucioni i rehabilitimit të diabetit, , qendër kërkimore për rehabilitimin e diabetit, spitalin e rehabilitimit të diabetit;
  • Shoqata e biznesit dhe mediat: shoqata e biznesit për ushqime mjekësore dhe medicinale, shoqata për rehabilitimin e diabetit, platforma e rrjetit të rehabilitimit të diabetit, media për revistën e diabetit etj.

500 Figurë u larguan