Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Lazer Tajvani

Nga tetori 14, 2020 10: 00 deri në tetor 16, 2020 18: 00
+ 886-2659 6000-

https://www.chanchao.com.tw/laserexpo/en/

Booking.com
https://www.chanchao.com.tw/laserexpo/en/
Klikime: 3841
Lazer Tajvani tërheq mbi blerësit e 10,000 dhe qindra ekspozuesve që fitojnë famë të madhe në industrinë e lazerit.

Lazer Tajvani është organizuar nga Shoqata e Teknologjisë së Kërkimit të Teknologjisë së Teknologjisë Industriale të Teknologjisë Industriale të Teknologjisë Industriale dhe Chan Chao International Co., Ltd. Që nga viti i parë në 2013, Lazer Tajvani është bërë ekspozita më e madhe dhe më profesionale e lazerit në Tajvan. Ekspozita tërheq mbi blerësit e 10,000 dhe qindra ekspozues që fitojnë famë të madhe në industrinë lazer.

Lazer Tajvan do të shfaqë aplikacionet e procesit të lazerit, burimin e lazerit, optikën, biomaterialin, konsumatorin, prodhimin shtesë dhe inovacionin dhe hulumtimin shkencor të lazerit. Në mënyrë që të integrohet aplikimi me lazer në përdorim të ndryshëm industrial, organizatori do të mbajë "Seminarin e Aplikimit të Industrisë së Lazerit", i cili fton ekspertët, studiuesit, blerësit dhe shoqatat që lidhen me fushën për të marrë pjesë në seminar. Së bashku ata do të ndajnë teknikën më të re dhe njohuritë rreth aplikacioneve lazer. Për më tepër, për të rritur interesin dhe origjinalitetin në industrinë e lazerit. Organizatori do të mbajë "Konkurrencën e Artizanatit të Lazerit" dhe "Konkurrencën e Produkteve Inovative të Lazerit". Këto ngjarje ndihmojnë në krijimin e ekspozimit të medias për industrinë dhe ndërtimin e një platforme që u mundëson pjesëmarrësve të shkëmbejnë ide. Me suksesin e ekspozitës, industria do të lulëzojë.

c330.png - 704.58 kB

Profili i Ekspozitës:
VCSEL 3D Sensing

Njohja e fytyrës, njohja e Irisit, vetura e makinës, vegimi i makinës, njohja e gjestit, mbikëqyrja e natës, automatizimi i laserit, kufjet pa tela, vakum robot, droni, VR / AR, IoT, algoritmi, meshë epitaxial, lente collimating, komponentet optike diffractive, ASIC wafers, Filtra dhe detektorë, dhe komponentë të tjerë kryesorë ... etj.

Automatizimi dhe përpunimi

Pajisje të përpunimit me lazer me precizion të lartë për PCB, optoelektronika gjysmëpërçuese, mikroelektronikë, pëlhurë, letra etj.

Prodhimi, përpunimi, testimi, sistemet e matjes, etj.

Burimi Laser

Lazer me fibra, DPSSL, lazer CO, lazer Ultrafast, lazer excimer, lazer gjysmëpërçues, VCSELs, etj.

Metaleve

Shënim me lazer, Prerje me laser, Saldim me lazer, Gdhendje me lazer, Drilling me lazer, Fletë metalike etj.

Optika e saktësisë

Elementet optike, Pajisja optike, Materiali optik, Inspektimi optik, Produkti periferik, etj.

Aplikimi Laser

Laser mjekësor dhe kozmetik, Trajtimi i nxehtësisë së materialeve, Sensing, Matje pa kontakt, Spektroskopi kimik, Komunikim optik, Magazinim optik, Ushtarak, Kultur dhe kreativ etj.

Komponentet & Periferikësh

Furnizimi me energji lazer, kaloni Q, galvanometër skanimi, filtër, attenuator, polarizues, kornizë, syze, sistem lëvizjeje, sistem udhëzues të dritës, siguri saldimi, chiller, pajisje mbrojtëse, instalime, pastrim me lazer, ventilim etj.

3D Printime

Printer 3D, materiale printimi 3D, skaner 3D, softuer për printim 3D etj.


Booking.com

Shkuarja

  • Gravatar

    iqbal

iqbal
engenearing
ne jemi interes për t'u bashkuar me exsibition tuaj 4

500 Figurë u larguan