Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

PTC ASIA

From November 03, 2020 09:00 until November 06, 2020 18:00
021-5045 6700 ext 252

http://www.ptc-asia.com/index.php?lang=en


Booking.com
http://www.ptc-asia.com/index.php?lang=en

PTC - Transmisioni dhe Kontrolli i Energjisë - Panairi më i rëndësishëm ndërkombëtar i tregtisë për transmetimin e energjisë elektrike dhe mekanike, fuqinë fluide, pjesët e makinës, burimet dhe kushinetat.

Prodhuesit kryesorë të industrisë dhe prodhuesit e njohur globalisht do të marrin pjesë në këtë shfaqje tregtare për të prezantuar produktet inteligjente dhe komponentët e mençur, makineritë dhe pajisjet e ndryshme me teknologji të saktë, efikase, të kursimit të energjisë dhe me kosto efektive të transmetimit dhe kontrollit.

PTC ASIA tërhoqi kompanitë 1,300 nga vende të ndryshme si Gjermania, Italia, Turqia, SHBA, Spanja, Portugalia, Japonia, Hungaria dhe Rumania.

Gjatë historisë së vitit 28 të PTC ASIA, shfaqja është vendosur si platforma kryesore e takimit për industrinë e transmetimit dhe kontrollit të energjisë në Azi. Në një kohë të globalizimit ekonomik dhe rritjes së ndikimit të industrive të Kinës, PTC ASIA po sjell së bashku blerës dhe shitës dhe diskutime frymëzuese midis ekspertëve. Iniciativat si Made in China në 2025 dhe Belt and Road vazhdojnë të shtyjnë tregjet e Kinës dhe të hapin potencial të ri të biznesit. Me mbështetjen e shoqatave me ndikim të industrisë dhe partnerëve ndërkombëtarë, PTC ASIA po trajton tendencat e industrisë dhe nxitjen e inovacionit.

Produktet kryesore që do të prezantohen në ekspozitë:
 • Hidrocentralet: pompat hidraulike, motorët, akumulatorët, filtrat, valvulat, çelsat
 • Pneumatikë: cilindra pneumatikë, amplifikatorë presioni dhe actuators ajri-vaj, tuba, hoses dhe lidhjet, motorët, pajisjet pneumatike
 • Nënshkrimin: pistoni, fleksibël, vula mekanike, fletë fleksibël grafit
 • Transmetimet mekanike, pjesët dhe pajisjet e automobilave, pajisjet e rënda: ingranazhet, reducers, fuçi elektrike
 • Zinxhirët e Transmisionit: shiritat, zinxhirët e dhëmbëzuar, rrotat me dhëmbë, zinxhirët e pllakave (fletë)
 • Rripa dhe pulleys drive
 • Springs
 • Produkte metalurgjike: pluhurat metalike, pjesë, materiale magnetike, gize
 • Fasteners
 • Pajisje dhe instrumente matëse: makineritë e ngutshme, pajisjet e përpunimit të pajisjeve, ngrohja e furrës
 • Kushineta e llojeve dhe aplikimeve të ndryshme, pajisjet e përpunimit dhe prodhimin e kushinetave
 • Sisteme të lëvizjes lineare
 • Transmetimi i energjisë elektrike: industriale, motorët e vegjël, motorët servo, kontrollin e makinës, pajisjet elektromagnetike
 • Motorët me djegie të brendshme dhe turbinat me gaz të vegjël: motorët me naftë, motorët me naftë, motorët Stirling, motorët me shumë karburante, turbinat me gaz të vegjël, shkëmbyesit e nxehtësisë
 • Konsultimi, dizajnimi, zhvillimi, mirëmbajtja
PTC Asia - një ekspozitë për ata që janë të angazhuar në fushat e:
 • Automobilistik
 • Prodhimi i mjeteve të makinës
 • Prodhimi i pajisjeve logjistike
 • Inxhinieri mekanike
 • Ndërtim
 • Inxhinieri
 • Industria petrokimike
 • Metalurgji dhe hedhja
 • Hapësirë ​​ajrore dhe industrinë e aviacionit
 • Mjekësi
 • Mobilje, prodhim i pajisjeve shtëpiake
Ekspozuesit kryesorë:

Zhongyi, Weituosi, Huali, Aililingfu, Guru, Hanshang, Sipurui, Huadong, SUCCESSSUN, URANUS, HANDOK, Zhutong, AVIC NEIAS, Stronger, XINGMING, Zhenjiang Hidraulike, Sono, Xinchao, EMC, NEWSUN, DICHTOMATIK, KASTAS, , Fluortal, NKE, CSC, DHK, Xuou, Accor, Bonfiglioli, Mayr, Precima, Intorq, Transtecno, Ringspann, Jinlong, Sino-Deutsch, Elektrike, Julong, Huali, Xingda, Guanglu, Top, Fangli, ZD Leader. Gates, Martin, Bando, Contitech, Megadyne, dhe SIT.

PTC Asia nga numrat:
 • 100 616 vizitorë
 • Ekspozuesit 1 300
 • 70 000 metra katrore hapësirë ​​expo

500 Figurë u larguan