Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Ndërkombëtare e Teknologjisë Petrokimike e Shangait dhe Ekspozita e Pajisjeve

nga August 26, 2020 09:00 deri August 28, 2020 18:00
+ 86-10-59273821 / 18310329093

http://sh.cippe.com.cn/en/


Booking.com
http://sh.cippe.com.cn/en/

Ekspozita Ndërkombëtare e Teknologjisë Petrokimike e Shangait dhe Ekspozita e Pajisjeve

Ekspozita Ndërkombëtare e Teknologjisë Petrokimike e Shangait dhe Ekspozita e Pajisjeve

Impiantet dhe pajisjet petrokimike; Teknologjia dhe Pajisjet e Rafinerisë së Naftës; DCS, Sistemi i kontrollit PLC; Procesi dhe Teknologjia Petrokimike; Produkte Petrokimike dhe Materiale të Avancuara; Hulumtimi Petrokimik dhe Pajisjet e Laboratorit; Procesi i Rafinimit të Naftës; Riparimi, mirëmbajtja dhe menaxhimi i pajisjeve;

Ndërmarrjet e njohura lokale, të tilla si Shanghai Shinkai, Zhongyuan Stërvitja dhe Prodhimi Fabrika e Pajisjeve të ZPEB, Shanghai Pudong Yiling, Kosun, Shenyang Blower Works Group, Suntex, Yantai Moon Group, Pekin Aerospace Petrokimike Co (BSPC), Tianjin Pump, Wuxi KIPOR, Dragon Industries, HUMMEL, Staubli, Instituti 18th i CALT, Sealtech, ExSaf Instrument, Hiconics, TEC REAL, SCREW Kompresor, Xintang Precision Technology Co., Muyang Steel Struktura, etj.

Cippe Shanghai ka tërhequr dy grupe blerësish vendas dhe të huaj

cippe Shanghai ka tërhequr grupet e blerësve vendas dhe të huaj, duke përfshirë Shell, Exxon Mobil, Total, ConocoPhillips, Statoil, Petrobras, Yanchang Group, SHENGLI fushë nafte, ZHEJIANG fushë nafte, petrokimike Shanghai, Takahashi petrokimike, ZRCC, GWDC, Bohai Drilling, COSL Inxhinieri, Qilo Petrokimike, CPOE, Zyra e Detit të Naftës në Shanghai etj.

Në Shangai, qindra media autoritative si People Daily, China Daily, First Financial Daily, Upstream dhe Sinopec, mbuluan të gjithë procesin përmes fotografisë, artikullit, audio dhe video. Deri tani, ekzistojnë mediumet 500 të regjistruara për një raport lajme.

Me përkrahje të fortë nga CNOOC, CSSC dhe CSIC, do të zhvillohen Forumi i Kinës Petroleum & Petrochemical Industry Leadership Forum gjatë ekspozitave. Tema e forumit të vitit të kaluar ishte "Teknologjia e Internetit dhe Ndërtimi Inteligjent i Bimëve" dhe ishte mirëpritur nga qindra audienca të pranishëm në takim.

Çeço dhe Cippe Shanghai tërhoqi ndërmarrjet 520 nga vendet dhe rajonet 52 duke përfshirë SHBA, Gjermaninë, Italinë, Rusinë, Francën, Japoninë, Singaporin, Kanadanë etj. Zona e ekspozitës tejkalonte 38,000 metra katrorë. Ndërmarrjet me famë botërore, përfshirë Schlumberger, EAGLE Fluid, Banner Engineering, Inductotherm (Radyne Offshore), Japan Radio Co, M + W, Tyco, Verder Retsch, YORK A / C, Bornemann, VDMA, Hitachi, VALQUA, Olympus, Stanley, AFRISO , Fluid Science & Technology, Sensorë Kulite, Enmax, TUV, Danfoss, O + P, Actuant, SGS etj kanë marrë pjesë në shfaqje.

Ekspozita Ndërkombëtare e Teknologjisë Petrokimike e Shangait dhe Ekspozita e Pajisjeve

Është industria më e madhe e naftës dhe industrisë petrokimike në Azi. Vitin e kaluar, ekspozita u tërhoq nga ndërmarrjet 600 nga vendet dhe rajonet e 52, duke përfshirë SHBA, Gjermaninë, Italinë, Rusinë, Francën, Japoninë, Singaporin, Kanadanë etj. Këtë vit ngjarja do të zhvillohet me ekspozitën ndërkombëtare të naftës dhe gazit në Pekin (CIOOE) duke prezantuar pajisjet e fundit inovative të naftës dhe petrokimike, shërbimet kërkimore dhe zhvillimore, hartimin e platformave të naftës dhe ndërtimin e objekteve për shpimin e naftës dhe gazit, inovacionet teknologjike.

CIPPE Shanghai nga numrat:
 • 40 000 vizitorë
 • Ekspozuesit 580
 • 38 000 metra katrore hapësirë ​​expo
Produktet kryesore që do të prezantohen në ekspozitë:
 • Industria e naftës dhe industria kimike kompletojnë pajisje të kompletuara
 • Teknologjia dhe pajisjet për inxhinierinë e tubacionit të naftës dhe gazit
 • Pajisjet e transferimit të nxehtësisë, ftohjes dhe ventilimit
 • PLC, sistemet e kontrollit DCS
 • Teknologjia dhe pajisjet për eksplorimin gjeofizik, prerjet e drunjta dhe shpimet (në tokë dhe në det të hapur)
 • Ekzaminimi dhe riparimi, mirëmbajtja dhe menaxhimi i naftës dhe pajisjeve petrokimike
 • Teknologji dhe pajisje për hulumtime shkencore dhe laborator në industrinë e naftës dhe petro-kimike
 • Pajisjet për eksplorimin e naftës dhe gazit dhe pajisjet e prodhimit
 • Procesi teknologjik dhe pajisjet për rafinimin e naftës
 • Sistemi i kontrollit PCL & Dcs
 • Bimët industriale automatizimi dhe orkestrim
 • Teknologjitë dhe pajisjet për sigurinë, mbrojtjen e mjedisit dhe ruajtjen e energjisë
 • Prodhimi petrokimik dhe materialet e avancuara
 • Pajisjet elektrike dhe elektronike, kabllot dhe telat elektrikë
 • Tubacionet, makinat e tankeve dhe automjetet speciale për transportin e naftës dhe gazit
 • Pajisjet e kontrollit të fluideve - kompresorë, pompë, blowers dhe valvola
 • Pajisjet zjarri dhe alarmi, artikujt për sigurinë industriale dhe mbrojtjen e punës
 • Produkte industriale të shpërthimit
 • Pajisje për shpëlarje industriale, teknologji dhe material për anti-korrozioni
 • Teknologjia dhe pajisjet për ngarkimin dhe shkarkimin, paketimin, magazinimin dhe transportimin
CIPPE Shanghai - një ekspozitë për ata që janë të angazhuar në fushat e:
 • Nxjerrja, shitja, transporti i naftës dhe produkteve të naftës
 • Industria e rëndë
 • Kimi
 • energji
 • Ndërtim
 • Infrastrukturë
 • ekologji
 • Gjeologji
 • Logjistikë
 • Hulumtim dhe zhvillim

500 Figurë u larguan