Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Artificial Intelligence C-Smart


From December 22, 2020 09:30 until December 24, 2020 18:00
186 1605 6571

Ekspozita Artificial Intelligence C-Smart

Ekspozita e Inteligjencës Artificiale C-Smart fokusohet në temën Teknologjia e Inteligjencës, Ndryshon të Ardhmen dhe fokusohet në nxjerrjen në pah të karakteristikave profesionale, autoritative dhe ndërkombëtare, duke marrë ekspozita, forume, konferenca promovimi dhe forma të tjera që promovojnë bashkëpunimin, zhvillimin dhe fitimin e industrisë .

Ekspozita Artificial Intelligence është një degë e shkencës kompjuterike, e cila përpiqet të kuptojë thelbin e inteligjencës dhe të prodhojë një makinë të re inteligjente që mund të përgjigjet në mënyrë të ngjashme me inteligjencën njerëzore. Hulumtimi në këtë fushë përfshin robotët, njohjen e gjuhës, njohjen e imazhit, përpunimin e gjuhës natyrale dhe sistemet e ekspertëve. Që nga lindja e inteligjencës artificiale, teoria dhe teknologjia janë gjithnjë e më të pjekura dhe fusha e aplikimit po zgjerohet. Mund të imagjinohet se produktet e ardhshme shkencore dhe teknologjike të sjellura nga inteligjenca artificiale do të jenë "enë" e inteligjencës njerëzore.

Ekspozimi i Inteligjencës Artificiale mund të simulojë procesin e informimit të vetëdijes dhe të menduarit të njerëzve. Inteligjenca artificiale nuk është inteligjencë njerëzore, por mund të mendojë si një person dhe mund të tejkalojë inteligjencën njerëzore.
Inteligjenca artificiale është një shkencë shumë sfiduese, njerëzit që bëjnë këtë punë duhet të njohin njohuritë kompjuterike, psikologjinë dhe filozofinë. Inteligjenca artificiale është një shkencë shumë e gjerë, ajo është e përbërë nga fusha të ndryshme, të tilla si mësimi i makinës, vizioni kompjuterik dhe kështu me radhë. një nga qëllimet kryesore të hulumtimit të inteligjencës artificiale është që të bëjnë makina të afta për disa detyra komplekse që zakonisht kërkojnë inteligjencën njerëzore për të përfunduar.Por herë të ndryshme dhe njerëz të ndryshëm kanë kuptime të ndryshme të këtij lloji të "punës së komplikuar".

Përkufizimi i inteligjencës artificiale mund të ndahet në dy pjesë, domethënë "artificiale" dhe "inteligjente". "Artificiale" është më e lehtë për t'u kuptuar dhe më pak e diskutueshme. Ndonjëherë duhet të mendojmë për atë që një person mund të bëjë ose nëse një person është inteligjent të mjaftueshme për të krijuar inteligjencë artificiale, e kështu me radhë. Por në përgjithësi, një "sistem artificial" është një sistem artificial në kuptimin e zakonshëm.

Klikime: 14819

vend


sulltan
Ju lutem më jepni Lista e të gjitha kompanive
Të dashur të gjithë

ju lutem më jepni listën e të gjitha kompanive për teknologjinë AI

Faleminderit

0

500 Figurë u larguan