Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Konferenca dhe Ekspozita e Pekinit për Analizën Instrumentale (BCEIA)


From September 27, 2021 09:30 until September 29, 2021 18:00
010-68537066; 68512208; 68511814

Konferenca dhe Ekspozita e Pekinit për Analizën Instrumentale (BCEIA)

BCEIA po bëhet gjithnjë e më i njohur në mbarë botën

Sponsorizuar nga CAIA (Shoqata e Kinës për Analizën Strumentale), Konferenca e Pekinit dhe Ekspozita mbi Analizën Instrumentale (BCEIA) është një konferencë dhe ekspozitë shumë e specializuar dhe e respektuar e instrumenteve ndërkombëtare analitike në Kinë. Pasi u mbajtën dhe u zhvilluan gjatë viteve 30, BCEIA po bëhet gjithnjë e më i njohur në mbarë botën, me ekspozuesit dhe pjesëmarrësit që vijnë nga vendet e 20 dhe 30 respektivisht, për të marrë pjesë në ngjarjen e madhe në baza dyvjeçare. Numri i pjesëmarrësve është rritur gradualisht dhe në 2017 numri i pjesëmarrësve të regjistruar ka tejkaluar 25,000 dhe ekspertët e regjistruar për Konferencën Akademike kanë arritur në 3,400.

Duke shërbyer si një platformë për demonstrimin e teknologjisë së re, instrumenteve të reja dhe pajisjeve të reja

Duke shërbyer si një platformë për demonstrimin e teknologjisë së re, instrumenteve të reja dhe pajisjeve të reja, Ekspozita BCEIA gjithmonë ka tërhequr interes global nga ekspertët, studiuesit dhe personeli i shkencës dhe teknologjisë. Në vitet e fundit, një mesatare prej më shumë se instrumenteve dhe pajisjeve të reja 3,000 janë ekspozuar dhe shfaqur në çdo ekspozitë në të kaluarën. Ekspozuesit komunikojnë me pjesëmarrësit personalisht në konceptet, produktet dhe teknologjitë dhe zgjidhjet e instrumenteve të avancuara.

Konferenca akademike është një pjesë e rëndësishme dhe integrale e BCEIA

Konferenca akademike është një pjesë e rëndësishme dhe integrale e BCEIA dhe gjithmonë ka qenë e përkushtuar në promovimin e teknologjive shkencore të teknologjisë së përparuar. Konferenca tani përmban një leksion plenar, seanca paralele 10, forume dhe takime dhe ngjarje në harmoni. Konferenca përmban një larmi të gjerë temash, duke përfshirë diskutime mbi parimet, metodat dhe teknologjitë e reja.

Konferenca akademike është një mbledhje e shquar e profesionistëve më të respektuar në këtë fushë

Konferenca akademike është një mbledhje e shquar e profesionistëve më të respektuar në këtë fushë. Ekspertët nga akademitë dhe institutet me reputacion global kanë dhënë fjalime për temat më të debatuara në fushën analitike. Konferenca gëzon reputacion të mirë dhe po luan një rol të rëndësishëm në promovimin e shkëmbimeve shkencore dhe teknologjike ndërkombëtare, si dhe zhvillimin e shkencës analitike dhe prodhimit të instrumenteve teknologjive në Kinë.

Kategoritë e produktit:

1. Instrumente analitike

 • Optika e elektroneve: Mikroskopi i elektronit Microprobe e elektronit Analizuesi i sipërfaqes
 • Spektrometria masive: spektrometri organik masiv Spektrometri masiv inorganik / izotop Spektrometria në masë biologjike Spektrometri në masë të bashkuar
 • Spektroskopia: spektroskopia molekulare Spektroskopia atomike Spektroskopi i shoqëruar Kromatografi: Kromatografi gaz / lëng Kromatografia e jonit Kromatografi fluide superkritike Kromatografi e bashkuar
 • Rezonancë magnetike: spektrometër bërthamor rezonancë magnetike Spektrometri rezonancë paramagnetike Instrumenti magnetik i imazhit
 • Analizues elektrokimik: Sensorë elektrokimikë Analizues elektrokimi i bashkuar
 • Mikroskopi dhe analiza e imazhit: Mikroskopi optik Skanimi i mikroskopëve konfokalë Analizues i imazhit
 • Reagentët dhe komponentët kryesorë: Reagentët për analizën organike, inorganike dhe biokimike Materialet referuese të certifikuara dhe materialet referuese Burim drite, grating, CCD dhe marrës të tjerë Kolona dhe mbushësi për kromatografi Valvula / pompë / vulë Analizues masiv. Lente optike Sensorë | Softueri i aplikimit
 • Instrumenti i analizës termike
 • Instrumenti i monitorimit në vend
 • Pajisja e para-përpunimit për mostrën

2. Instrumenti testues i performancës fizike

 • Makinë për testimin e materialeve Instrument testimi dhe zbulimi jo destruktiv Metër akustike dhe vibrimi Njësi metrike specifike sipërfaqësore / grimcë

3. Instrumentet e shkencave të jetës

 • Analizues biokimik Sekuenceri i ADN-së Sekuenceri i ADN-së Përforcues PCR Përgatitja e mostrës së acidit nukleik dhe ndarja e qelizave Instrumenti i elektroforizmit Instrumenti i citometrisë së rrjedhës Sintetizues automatik Teknologjia e imazhit dhe imazhit Sistemi i informacionit biologjik

4. Monitorimi dhe testimi i mjedisit instrument i dedikuar

 • Instrumenti i monitorimit të mjedisit online Detektorë të ndotur

5. Instrumentet matëse dhe kontrollin e cilësisë

6. Instrumentet e zbulimit të rrezatimit

 • α, β detektor rrezatimi Detektor me rreze X Analizatori i aktivizimit të neutronit Detektor eksploziv radioaktiv

7. Instrument elektronik matës

 • Instrument universal i matjes elektronike Matja e komunikimit / analiza e rrjetit Instrument RF / mikrovalë për testim Instrument i testimit LSI

8. Pajisje laboratorike

9. Laboratori dhe Shërbimet

 • Sistemi i menaxhimit të informacionit të laboratorit Dizajn laboratori / mobilje / kabinet i ventiluar Deponimi dhe riciklimi i mbeturinave Shërbimet e testimit analitik

Klikime: 11644

vend