Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Ekspozita Ndërkombëtare e Energjisë së Kinës dhe e Shpërndarjes së Turbines së Gazit

From October 15, 2020 08:30 until October 17, 2020 16:30
010- 6550 1616
Klikime: 7683

Ekspozita Ndërkombëtare e Energjisë së Kinës dhe e Shpërndarjes së Turbines së Gazit

Gazit natyror do të bëhet një shtyllë e ulët e karbonit dhe një alternativë e rëndësishme kalimtare

Në dekadat e ardhshme, gazi natyror do të bëhet një shtyllë energjie me karbon të ulët dhe një alternativë e rëndësishme kalimtare. Prandaj, rritja e përqindjes së konsumit të gazit natyror është një masë e rëndësishme për të optimizuar strukturën e energjisë gjatë planit pesëvjeçar 13th. Vlerësohet se nga 2020, përqindja e gazit natyror në konsumin e energjisë primare do të rritet në më shumë se 10% dhe konsumi kombëtar i gazit natyror në atë vit mund të arrijë 400 ~ 420 miliard metra kub, nga të cilat 1 / 4 do të jetë përdoret për gjenerimin e energjisë dhe kapaciteti i instaluar i grupit të gjeneratorëve të gazit do të arrijë 100 milion kilovat, pra gjatë planit pesëvjeçar 13th, rritja mesatare vjetore e grupit të gjeneratorëve të gazit është gati 8 milion kilovat.

Shteti inkurajon zhvillimin e burimeve të gazit natyror

Gjeneratori i turbinave me gaz të vendosur për pesë vitet e ardhshme, zhvillimi i strategjisë kombëtare të zhvillimit të energjisë ka përcaktuar një plan të ri veprimi, nxit zhvillimin e shpërndarjes së energjisë së gazit natyror, të përqëndrohet në parandalimin dhe kontrollin e ndotjes së ajrit në rrjetin elektrik të qarkut lindor kërkesa e ngarkesës dhe zhvillimi i rregullt i termocentralit të rrafshit të gazit natyror, i kombinuar me kërkesën e ngarkesës së nxehtësisë, zhvillimi i moderuar i kogenerimit të ciklit të kombinuar me gaz-avull. Si rezultat, kërkesa për gjenerimin e energjisë me turbinë me gaz në vendin tonë paraqet kërkesat e reja, njëra është zgjerimi i kapacitetit të turbinës së gazit, 100 kW ~ 5 MW grade CCGT për energji të shpërndarë, 20 ~ 60 MW grade CCGT për stacionet e shpërndara rajonale të shpërndarjes, 100 ~ 300 MW grade CCGT për centrali i rruajtjes së pikës ose i centralit të kogenerimit, veçanërisht për të zgjidhur kërkesën për energji të shpërndarë për turbinë me gaz; Së dyti, përmirëson kërkesat e turbinës së gazit për t'u përshtatur me performancën e rregullimit të ngarkesës së pikut të rrjetit elektrik . Në premisën e përmbushjes së rregullimit të ngarkesës së pikut të rrjetit elektrik, humbja e jetëgjatësisë së njësisë që shkaktohet nga operimi i rregullimit të ngarkesës së pikut reduktohet sa më shumë që të jetë e mundur. Së treti, zhvillimi ose aplikimi i mëtejshëm i turbinave të reja me gaz me efikasitet më të lartë, emision më të ulët dhe çmim të arsyeshëm mund të lehtësojë presionin e shkaktuar nga çmimi i tepërt i gazit në zhvillimin e turbinave me gaz në Kinë.

Në fillim të planit 13th pesë-vjeçar, ne sinqerisht bëjmë diçka praktike për industrinë e prodhimit të energjisë së turbinë me gaz në Kinë

"Gazit ndërkombëtar të gazit natyror të Kinës shpërndanë pajisjet e turbinës së energjisë dhe gazit" dhe për ekspozitën e teknologjisë "për vendin tonë zgjedhjet shumë më të rrepta dhe pasojat më të rënda për prodhimin e energjisë me turbinë me gaz gjatë kërkesës së re, zgjidhjen e problemit të zhvillimit të gjenerimit të energjisë së gazit në Kina, prodhuesit e turbinave me gaz në Kinë dhe vendet e huaja për të shfaqur produktet dhe fuqinë më të fundit, për prodhimin, operimin, projektimin dhe ndërtimin e turbinave me gaz, kolegje dhe njësitë kërkimore shkencore krijuan një platformë shkëmbimi teknik. Në fillim të planit pesëvjeçar 13th, ne sinqerisht bëjmë diçka praktike për industrinë e prodhimit të energjisë së turbinave me gaz në Kinë.

Ekspozita Ndërkombëtare e Energjisë së Kinës dhe e Shpërndarjes së Turbines së Gazit

Ekspozita e teknologjisë së pajisjeve të turbinës së Kinës Ndërkombëtare të Energjisë dhe Gazit të Shpërndarë do të mbahet në Pekin, Qendra Ndërkombëtare e Ekspozitave të Kinës, sponsorizuar nga Federata e industrisë së makinerive të Kinës, Shoqëria Elektroteknike e Kinës, Do të ketë nga Amerika, Evropa, Azia dhe ndërmarrjet e tjera me famë botërore, më shumë se vendet dhe rajonet e 10, dhe shumë prodhues vendas, termocentrale turbinë me gaz, projektim, ndërtim, institute kërkimore shkencore dhe njësi të tjera për të marrë pjesë në ekspozita dhe shkëmbimet teknike, përqendrimi, shfaqin plotësisht teknologjinë dhe pajisjet më të fundit të turbinës së gazit, zhvillimin e thellë të turbinave me gaz. Ne mirëpresim sinqerisht të gjitha ndërmarrjet dhe profesionistët në industrinë e turbinave me gaz për të marrë pjesë në këtë aktivitet. Ne mirëpresim vizitën tuaj!

Kategoritë e produktit:
  • Makinë e plotë e turbinë me gaz
  • Kompresori: cilindri i kompresorit, rotor, levë lëvizëse, lopatë statike, etj.
  • Sistemi i djegies: dhoma e djegies, tubi i flakës, gryka e karburantit, ndezësi etj.
  • Transparent: cilindër turbinë (cilindër), thikë statori, rotor, thikë lëvizëse, vulë e ajrit, diffuser shter, etj.
  • Sistemi automatik i kontrollit: turbinë me gaz TCS kontrollues
  • Pajisje ndihmëse: sistemi i ajrit, sistemi i fillimit, sistemi i filtrimit të marrjes, sistemi i vajit lubrifikues, sistemi i ujit të ftohjes, sistemi i karburantit (furnizimi me gaz dhe pajisjet e filtrimit, valvulat dhe tubacionet)
  • Kontrollo pajisjet e brendshme dhe valvulat dhe tubacionet
  • Pajisjet e sistemit të hyrjes së gazit: bashkimi i zgjerimit të shkarkimeve, pajisjet e zjarrit dhe pajisjet e ventilimit të gazit, qendra e kontrollit motorik, sistemi i fillimit të konvertimit të frekuencës, pajisjet për zjarrfikje, mjete të posaçme etj.
  • Cikli i kombinuar me gaz-avull: turbinë me gaz, turbinë me avull, bojlerin e mbeturinave, gjeneratorin
  • Teknologjia dhe pajisjet e trigenerimit të ftohtë, të nxehtë dhe të energjisë elektrike, rikuperimin e ngrohjes së mbeturinave, prodhimin e energjisë së shpërndarë dhe ruajtjen e energjisë, demonstrimin e kontrollit të shpërndarë energjik-inteligjent dhe teknologjinë optimizuese të kontrollit të grupit, demonstrim të gjenerimit të energjisë fotovoltaike të shpërndarë,

Valinejad marc
Voir les fournisseurs des produits Consommable (bougie, filtre, ...).
Je n'ai pas de ommentaire
0

500 Figurë u larguan