Tregjet Tregtare në Kinë

enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

1. Kur të regjistroheni

Panairi i kantonit ka mbajtur dy seanca në vit; njëra është në Pranvera, tjetra në Vjeshtë. Dhe çdo seancë ndahet në fazat 3.

Faza I
Apr./Oct.14, 10:30-18:00
Apr./Oct. 15-18, 8: 30-18: 00
Prill / Tet.19, 8: 30-16: 00
Faza II
Apr./Oct. 23-26, 8: 30-18: 00
Prill / Tet.27, 8: 30-16: 00
Faza III
Në pranverë: Maj 1-4, 8: 30-18: 00; Mund 5, 8: 30-14: 00
Në vjeshtë: tetor 31-Nov.3, 8: 30-18: 00; Nëntor 4, 8: 30-14: 00

2. Ku mund të regjistroheni

Katër Zyrat e Regjistrimit të Blerësve Jashtë Vendit të ngritur në Kinë Kompleksi Importi dhe Eksporti i Panairit

3. Njoftimi i regjistrimit

Kategoritë Blerësit

Dokumentet e kërkuara

Regjistrimi

Shënimet

Përfaqësuesit Vendorë të Blerësve Jashtë

a. Ftesë nga Panairi;

b. Karta e dytë e kartës së identitetit dhe kopja;

c. Kopja e certifikatës së regjistrimit të biznesit të Zyrës së Përfaqësuesit të Kompanisë së Huaj në Kinë;

d. Certifikata e Punësimit e Zyrës së Përfaqësuesit në Kinë & kopje;
e. Një fotografi më e fundit e pasaportave
f. Karta e Biznesit

Zyra e Regjistrimit në Kinë Kompleksi i Imagjinës dhe Eksportit

l Tarifa e Shërbimit:

1.Representatives me ftesën: pa pagesë;

2. Për përfaqësuesit pa ftesë, 300 RMB / ditë plus një tjetër 50 RMB / kartë duhet të paguhet. Përveç kësaj, ju duhet të paraqisni të gjitha dokumentet e kërkuara në kolonën e majtë me përjashtim të ftesës, ose paraqisni vetëm Kartën e identitetit dhe kopjen e dytë të gjeneratës dhe shoqërohen dhe konfirmohen nga një blerës jashtë shtetit.

l Gjatë çdo faze, vetëm dy përfaqësues ose përkthyes lejohen të hyjnë për çdo blerës jashtë shtetit.