Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународен изложбен центар Веихаи

адреса: 58 Хаибин Среден Рд, Хуанкуи Кв, Вајхаи Ши, Шандонг Шенг, Кина, 264200
Веб-страница: (http://www.whintex.com/)

Сместено во центарот на градот Ваихаи, Меѓународниот изложбен центар Веихаи е обележје во Ваихаи. Се соочува со морето и се соочува со островот Лиогонг преку морето. Јужната страна е меѓународен конференциски центар Ваихаи, а северната страна е Центарот за културна активност на граѓаните Вајхаи. Веб-страницата ќе биде вградена во високо-урбана културна и трговска зона во која се интегрираат културата, изложбата, шопингот, угостителството, канцеларијата, резиденцијата, слободното време и забавата и ќе стане прекрасен пејзаж во Ваихаи.

Целокупното планирање на изложбениот центар е затворена изложбена сала, централен плоштад и сродни функционални области. Главното место на изложбената сала усвојува дизајн без структура со колони со вкупна површина од изградба на 55,800 квадратни метри, висина на зградата од 22.65 метри и затворен изложбен простор од 26,600 квадратни метри. Со површина од 9,000 квадратни метри, може да одржи разни изложби, изложби, спортски активности во затворен простор и церемонијални настапи.

Постојат многу хотели со starвезди и различни типови деловни хотели околу изложбениот центар, кои можат целосно да ги задоволат потребите на сместување и јадење на клиентите. Богатите природни и културни туристички ресурси на Ваихаи, исто така, обезбедуваат добро опкружување за одмор и туризам за големи конференции и изложби. Со понатамошно подобрување на моделот за урбанистичко планирање, Меѓународниот изложбен центар Ваихаи е обврзан да стане единствена изложба и дестинација за туризам во Новиот град Бинах, на исток, играјќи поважна улога во ланецот на економската индустрија.

Меѓународниот изложбен центар Weihai не само што има одличен хардверски амбиент, туку има и одличен тим за управување. Врз основа на постојното искуство на конвенционални и изложбени операции, Weihai International Exhibition Company се заснова на меѓународниот режим на работа и се придржува кон барањата на четирите најголеми брендови на „Изложба на брендови, услуга на брендови, павилјон на брендови, управување со брендови“ на компанијата Група, и ја следи „To Weihai International Exhibition“ Центарот стана водечка цел на регионалната индустрија за конвенции и изложби и ја направи меѓународната изложба и изложба на компанијата Weihai како водечка цел на регионалната изложбена индустрија. Тој е посветен на промовирање на изложбената економија на Ваихаи, промовирање на прилагодување на индустриската структура и трансформација и надградба на градот Ваихаи и создавање на здрава економија. Придобивки и социјални придобивки.