enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

Хонг Конг Конвенција и изложбен центар

адреса: 1 Експо д-р, Хонг Конг
Веб-страница: (https://www.hkcec.com/)

Хонг Конг Конвенција и изложбен центар

Хонгконгскиот конвенциски и изложбен центар, кој се наоѓа на величествената и реномираната пристаниште Викторија, е во сопственост на Хонг Конгскиот совет за развој на трговијата (ТРЦ) и специјалната административна област на Хонг Конг. Хонг Конг конвенција и изложбен центар (менаџмент) Ограничена ("HML") е професионална компанија за управување со приватни и оперативни одговорни за обезбедување на секојдневно управување со Центарот.