Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународен изложбен центар „Јантаи“

адреса: 309 Gangcheng E St, Laishan Qu, Yantai Shi, Shandong Шенг, Кина, 264603
Веб-страница: (http://www.ytiec.com.cn/)

Меѓународниот изложбен центар „Јантаи“, развиен и изграден од групата „Наншан“, е голема модерна изложба, конференција и место за јадење во градот Јантаи. Сместено е во центарот на округот Лаишан, западно од скитниците река, свртен кон спортскиот парк крај реката; север до Yellowолтото море; јужно до универзитетскиот град, околу 15 минути возење од аеродромот Јантаи, железничката станица и пристаништето, сообраќајот е мазен, природната околина е убава. Се меша со околното опкружување со величественост и грациозно држење на телото. Меѓународниот изложбен центар Yantai има вкупна површина од 158,000 квадратни метри, вклучувајќи површина од 138,000 квадратни метри над земја и подземна зграда од 20,000 квадратни метри. Поделена е во плажа на отворено, сала за регистрација, затворена изложбена сала, конференциски центар и затворена сала за банкети. Ефективната изложба е 60,000 квадратни метри.
Надворешниот плоштад на меѓународниот изложбен центар „Јантаи“ зафаќа површина од 60,000 квадратни метри. Плоштадот е поставен како голема пејзажна скулптура и воден систем, а дизајнот е едноставен и дарежлив. На јужната страна на павилјонот има редови на низи од дрвја, формирајќи отворена изложбена сала и зелен паркинг; југоистокот е голем зелен плоштад, кој заедно претставува пријатно место за одмор на слободен и геометриски начин. Во дизајнот на квадратното ноќно осветлување, покрај покривањето на целокупните квадратни светла, тој е опремен со соодветни подни светла и пејзажни светла, што не само што ги задоволува потребите на осветлување, туку создава и богат пејзаж за осветлување.