Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународен центар за изложби и изложби во Таижоу

адреса: 901 Tengda Rd, Luqiao Qu, Taizhou Shi, еџијанг Шенг, Кина, 318050
Веб-страница: (http://www.tzicec.com)

Меѓународната конвенција и изложбен центар Таижоу е обемна интелигентна изложба, изградена според функциите на современите меѓународни изложби. Интегрира технологија и уметност во мултифункционална сеопфатна зграда која интегрира изложба, конференција, забава и угостителство. Центарот има целосни придружни објекти, прекрасна архитектура, прекрасна динамика и силна атмосфера. Тоа е прозорецот за hejеџијанг Таижоу да се отвори кон надворешниот свет и пресвртница во развојот на изложбената економија на Таижоу.

Изложбениот центар има инвестиција од повеќе од 450 милиони јуани, зафаќа површина од скоро 100 акри и има површина од изградба на 86,000 квадратни метри. Поделен е во три функционални области: област на прикажување, област на конференција и област на услуги. Изложбената област се наоѓа во средината на главната зграда и е поделена на два спрата, во кои можат да се сместат повеќе од 1,200 меѓународни стандардни штандови. Опремени се комплет 700 комплети на изложбена опрема. Секој кат е опремен со голем дисплеј, мултимедијален екран на допир, телефон со магнетна картичка, ограничен ТВ-интерфејс, меѓународен интерфејс IDD со голема далечина, вода и електричен интерфејс. Во изложбената област се додава мезанин како област за канцелариски и трговски преговори. Областа на конференцијата се наоѓа на северот на главната зграда. Постои една повеќенаменска сала за 500 лица, една сала за конференции за печат со симултан систем на превод, една сала за средни деловни конференции со 50 места и мали простории за 14 со 30 места. Покрај исполнувањето на потребите на семинари, конференции, технички семинари и слично, овие конференциски сали можат да одржат и разни големи и средни форуми и прослави. Сместен во услужната област на југот на главната зграда, има угостителски, трговски центри, забава и сл. Подземниот дел од зградата е магацин, паркинг и просторија за опрема.

Изложбениот центар има компактна структура и целосни функции. Тој е опремен со систем за автоматизација на градење, систем за безбедност, систем за јавно обраќање, кабелски ТВ систем, дигитален програма контролиран прекинувач, компјутерски системски систем, мултимедијален систем на екран на допир, систем на јавно прикажување, дигитален конференциски систем, изложба апликација. 11 интелигентни системи како што се софтверски системи и канцелариски системи за автоматизација.