Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Гуангжу Меѓународен извори центар

адреса: Гуанг Џоу Гуо Џи Каи Гуо Џунг Xin, Haizhu Qu, Гуангжу Ши, Гуангдонг Шенг, Кина
Веб-страница: (http://www.gzisc.com.cn/index_en.aspx)

Гуангжу Меѓународниот извори центар покрај на Кантонски саемски комплекс. Павилјонот се наоѓа во островот Pazhou, Haizhu, Гуангжу. Б-комора на Изложбениот центар во Гуџоу. Изложбената сала има површина од 258 илјада квадратни метри. Pazhou меѓународни набавки центар се наоѓа во Pazhou Ајленд, југоисточно од Гуангжу. Неговите нови капацитети ќе се користат на источната страна на Куангџовскиот конвенциски и изложбен центар. Нејзините деловни згради и хотели се наоѓаат на страната од север кон југ. Развојот на широка област и голема количина на заеднички простор, како и голем отворен простор го дефинира отворениот пејзаж во областа. Таа опфаќа вкупна површина од околу 110 илјади квадратни метри, нејзината вкупна површина е 250 илјада квадратни метри, а подната површина е 170 илјада квадратни метри. Купувачкиот центар е поделен на две страни: источната страна има 18 подови од околу 105 илјади квадратни метри, 1-4 слоеви на подиумот, високи 6 метри и 18 метри, секоја површина е околу 12000 квадратни метри, 5-18 подови кула, 4 метри високи, 18 метри распон, и 42000 рамен метри по површина. На западната страна е 65 илјада квадратни метри од големата приватна сала за изнајмување. Негативниот е 80000 квадратни метри: постојат деловни центри за поддршка на 40000, логистички области, угостителство, опрема и подземна изложбена сала, а останатите делови се паркинзи на 1000 во подземен паркинг.