Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шангај - Националниот изложбен и конвенционен центар (NECC)

http://www.neccsh.com/cecsh/

Booking.com
адреса: Не 168 Исток Yinggang патот, Шангај, Кина
Веб-страница: (http://www.neccsh.com/cecsh/)

Booking.com (Кликнете ↑ логото на Google погоре за да ги видите на Google Map, Кликни тука ако картата на Google не работи во Кина)

Вкупниот износ на 16 милијарди долари во инвестиции, Националниот изложбен и конвенционен центар (Шангај) е голем изложбен центар ко-изграден од страна на Министерството за трговија на Кина и Шангај општинската власт, со вкупна површина од 1.47 милиони квадратни метри, меѓу кои 1.27 милиони квадратни метри метри се над земјата. Се состои од изложбени сали, NECC Plaza, канцелариски згради и хотел со највисоки брендови, нудејќи услуги кои се концентрираат на изложба, конвенција, настани, трговија, канцелариска работа и сместување.

Фасадата на зградата на NECC привлекува инспирација од весела и успешна "четирилистна детелина" со Комерцијална Плаза која делува како централно јадро и изложбените сали како лисјата. Измешани со многу кинески елементи и дизајн концепт на распоред на симетрија оска, тоа е една од обележје згради во Шангај.