Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Хангжу Меѓународниот Експо центар

http://www.hiechangzhou.com

Booking.com
адреса: Бен Џинг Ер Лу, Xiaoshan Qu, Хангжу Ши, Жеџијанг Шенг, Кина, 310000
Веб-страница: (http://www.hiechangzhou.com)

Booking.com Хангжу Меѓународниот Експо Центар се наоѓа во јужниот брег на реката Qiantang, источно од Qianjiang-Xiaoshan Окружниот Qianjiang век градот, под Hangzhou Олимписки Спорт Експо Центар Xiaoshan Изградба Инвестиции копродукции, Ltd, нарачан од познати изложба Кина изложба за управување со група -Beichen Изложба група за управување и работа.

Септември 2016 4, 5th, Хангжу Меѓународниот Експо Центар, како главно место на G20 Хангжу самит, напиша нова фуснота за "Кина услуга". Хангжу Меѓународниот Експо Центар има вкупна површина за изградба на 850,000 квадратни метри, интеграција на конференции, изложби, угостителство, туризам, хотели, трговија, деловни згради и други диверзифицирани бизниси, за изложбеното место работењето на иновативниот модел донесе повеќе очекувања . Единствена географска локација, удобен и ефикасен транспортна мрежа, различни спецификации на местото на настанот, импликација на Jiangnan и модерна едноставност на интеграцијата на местото на дизајнирање ... Од хардверски капацитети до софтверски услуги, од оперативни модели до профитабилни модели, Хангжу Интернешнл Експо Центар отвори нов увертира на кинеската шеста генерација на конвенции и изложбени локации!