Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Нанџинг Меѓународниот изложбен центар

адреса: 88 Longpan Rd, Xuanwu Qu, Нанџинг Ши, Jiangsu Шенг, Кина, 210089
Веб-страница: (http://www.njiec.com)

Booking.com Нанџинг Меѓународниот изложбен центар од неговото завршување во август 2000, Нанџинг Меѓународниот изложбен центар беше важна платформа за конвенција и изложба индустрија Нанџинг. Успешно презема многу меѓународни и домашни изложби и конференции, вклучувајќи ја и 6th Светската конференција за кинески претприемачи, саемот за медицински помагала во Кина, кинескиот саем за туризам. Кина Плетени памучен саем, Национален саем за автомобилски делови, Кина Интернационален API, Интермедијари, Пакување, Саем за опрема, Саем за национален мотоцикл и прибор, Кина ладење, климатизација и топлинска пумпа за енергетски изложби, И некои регионални изложби на високо ниво, вклучувајќи ги и Кина Нанџинг културен и креативен саем за индустрија, Jiangsu Меѓународен саем за автомобили, Азија изложба за надворешни производи, Нанџинг Меѓународна будистичка изложба за уметност, Jiangsu International Food Expo.