Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Xiamen Меѓународен конференциски и изложбен центар

адреса: Изложба на патот, Симинг округ на градот Xiamen бр 198
Веб-страница: (https://www.xicec.com/)

Booking.com Xiamen конференција и изложба Група АД е голема држава сеопфатна конференција и изложба претпријатие, која е основана во 1999. Има 9 целосно во сопственост на подружници, управувајќи со неколку големи современи локации, како што се Меѓународниот центар за конференции и изложби на Xiamen, Меѓународниот центар за конференциски и изложбен центар во Фужоу теснец, Меѓународниот центар за конференции Xiamen и концертната сала XICEC, со вкупна површина на површина над квадратни метри 780,000, Нето покриеност на 230,000 квадратни метри на изложбените сали и преку средни и средни сали 80. XICEC Croup има формирано четири основни бизниси, кои се Управување со закупнина на објекти, организирање изложби и хостинг, конференциска лизинг и изложба. Успешно организираше неколку познати брендирани изложби, меѓу кои Кина Xiamen International Stone Fair покрива површина од над 166,000 квадратни метри што го заземаат првото место во светот, додека кинескиот саем за будистички материјали и занаети Xiamen International зафаќа површина од 90,000 квадратни метри, целосно заслужува чест на најголемиот будистички саем за предмети и занаети во целиот свет.

Xiamen Меѓународен конференциски и изложбен центар