Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Макао - Венецијанскиот Макао

https://www.venetianmacao.com/

Booking.com
адреса: Венецијанскиот Макао, Естрада де Баја де Н. Сенхора да Есперанса, с / н, Таипа, Макао САР, НР Кина
Веб-страница: (https://www.venetianmacao.com/)

Booking.com Ја промовираше Макао како еден од најпознатите хепениншки и посакувани забавни, конвенциски и изложбени центри во Азија; Венецијанскиот хотел Макао одморалиште е пионерско место во Кина. Откако беше избран за најдобар MICE Hotel во Азија во 2008, хотелот служи како совршена комбинација на бизнис и луксуз. Венецијанскиот хотел Макао-одморалиште е познат по тоа што има уникатна комбинација на удобности, атракции и објекти и се состои од апартмани 3,000. Нејзините простории се состојат од Cotai Expo кој нуди повеќе од 75,000 квадратни простори и е добро опремен со ултрамодерни простор, високотехнолошки објекти и врвен квалитет услуга. Таа, исто така, обезбедува повеќе од 25,000 кв.м. на разноврсна сала за танцување и простории за состаноци, 108 разноврсни соби за состаноци, театар и венецијанска арена.