Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Чонгкинг Меѓународниот Експо Центар

адреса: 66 Yuelai Ave, Yubei Qu, Чонгкинг Ши, Кина, 400000
Веб-страница: (https://www.chongqingexpo.com)

Booking.com Чонгкинг Меѓународниот Експо Центар Место затворен изложба област на 200,000 квадратни метри, вкупно 16 целосна рамни слоеви без колона изложба сала, една изложба сала на 11,500 квадратни метри, земјата товарот 3-5 тони / квадратни метри, тешка опрема може да директно влезе во павилјонот. На отворено изложба област на 100,000 квадратни метри, земјата оптоварување на 5 тони / квадратни метри, погоден за одржување на разни големи настани, изложби. Вкупно 11,000 места за паркирање во северниот и јужниот регион, комплетни придружни објекти. Мултифункционалниот салон во средината на изложбениот простор Север-Југ е квадратни метри 20,000, со нето висина од околу 19-28 метри и може да ги смести седиштата 15,000. Единствениот професионален настап во затворен простор во југозападна Кина од милион лица.

Опремен со светска класа осветлување и аудио опрема, погодна за разни маса и дистрибуција на седишта, удобно опкружување, може да одржи концерти, концерти, спортски настани, нови автомобили, форуми и други големи активности во затворени простории.

Со 3 преголеми простории за состаноци со повеќе од квадратни метри 1000, квадратни метри квадратни 5200 безбројни банкет сали и 47 флексибилни простории за состаноци, Меѓународниот конгресен центар Yuelai е важен придружник на Меѓународниот Експо Центар во Чонгкинг, обезбедувајќи совршено искуство за состаноци за луѓе од насекаде во светот. Одговарајќи на користењето на услугите за да создаде вредност за клиентите, да го промовира просперитетот и развојот на западната конвенционална и изложба индустрија, со помош на уникатните предности на ресурсите на Чонгкинг, Чонгкинг Меѓународниот Експо Центар се залага за градење на подобро искористување на зелените дигитални локации во Кина, за изложби и настани од целиот свет да се обезбеди меѓународна професионална платформа!

Чонгкинг Меѓународниот Експо Центар