Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Дунгуан - Гуангдонг модерен меѓународен изложбен центар

http://en.gde.cc/

Booking.com
адреса: Гуангдонг модерен меѓународен изложбен центар
Веб-страница: (http://en.gde.cc/)

Booking.com Се наоѓа во центарот на областа Гуангдонг-Хонг Конг-Макао Голема Беј Површина, ГД Современ Меѓународен Изложбен Центар (ГДЕ) е изложбен рај за Јужна Кина.

Поврзан со пет главни аеродроми од областа на PRD и најнапредниот систем за следење на сообраќајот и патиштата во светот, GDE е опкружен со деловни претпријатија, како резултат на тоа, сите стануваат практични и ефикасни. GDE служи меѓународни саеми со добри објекти и ги поздравува сите пријатели од различни места со сериозна услуга.

Поради GDE, Делта од реката Перл е како тигар со крилја. Овде, производи, услуги и технологии ги задоволуваат купувачите и компаниите да најдат партнери. Таа гради меѓународна трговска платформа.

Гуангдонг модерен меѓународен изложбен центар обезбедува 130,000 кв.м. затворен изложбен простор и 80,000 кв.м. отворен изложбен простор, кој е еден од најголемите изложбени центри во Азија. Таа поседува големи изложбени сали 6 и мултифункционални простории за состаноци 11, најголемата може да се смести преку луѓе на 2,000.

Изложбениот центар е опремен со напреден комуникациски систем, систем за вода и електрична енергија, систем за безбедност, систем за климатизација и систем за водење.

zou1