Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Тијанџин Meijiang конференциски и изложбен центар

http://www.mjcec.com/meijiang/chinese/index.aspx

Booking.com
адреса: Кина, Тијанџин Ши, Xiqing Qu Тијанџин Meijiang Конференциски и изложбен центар: 300381

Booking.com

Тијанџин Meijiang конференциски и изложбен центар (MJCEC), инвестирано од Тијанџин Теда градежна група копродукции, Ltd, беше официјално ставена во употреба во мај 2010. Таа се наоѓа во еколошката област на живеење во Тијанџин, во близина на сценската област Меијанг, убава околина, удобен превоз. Вкупната површина на земјиштето е 356,200 квадратни метри, областа на изградба е 100,000 квадратни метри, отворено изложбено подрачје е 33,000 квадратни метри, затворен изложбен простор е 54,000 квадратни метри, конференциската област е повеќе од 8,000 квадратни метри и пространа слетување сала поминува низ целиот музеј.

Тијанџин Meijiang конференциски и изложбен центар е најголемиот изложбен центар во Тијанџин, е збирка на изложби, конференции, бизнис, угостителство и сл. во интеграцијата на современиот интелигентен павилјон, совршени објекти, со меѓународни стандарди, е идеално место за одржување на голема изложба, конференција на високо ниво, исто така може да се сретне со голем банкет, монтажа, изградба, прослави и други видови на побарувачка. Втората фаза од изложбениот центар започна во октомври 2010 и заврши во септември 2012. До тогаш, изложбената површина на конгресот и изложбениот центар на Меџијанг ќе биде скоро 150,000 квадратни метри.

Тијанџин Meijiang конференциски и изложбен центар, врз основа на регионот на Бохаи, кој се соочува со целата земја и зема глобално гледиште, презема големи сеопфатни брендни изложби во земјата и во странство и е посветен да стане меѓународен, бренд-ориентиран и професионален изложбен центар, создавајќи платформа за развојот на изложбената економија на Тијанџин и промовирање на брзиот и енергичен развој на изложбената економија на Тијанџин.

Booking.com