Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Куангџоу - Поли Светскиот трговски центар

http://www.pwtcexpo.com/en/

Booking.com
адреса: Бр. 1000 Xingang Dong Road, Haizhu округ, Гуангжу, Кина
Веб-страница: (http://www.pwtcexpo.com/en/)

Booking.com (Кликнете ↑ логото на Google погоре за да ги видите на Google Map, Кликни тука ако картата на Google не работи во Кина)

PWTC Експо ги интегрира функциите на изложба, конференција, цела година изложба на брендови, бизнис канцеларија, угостителство и сместување, кои се надополнуваат едни со други и додаваат вредност на центарот како целина, што го прави голем, висок стандард и добро -особено комерцијален комплекс "Изложба, бизнис и слободно време" во Пачжоу, како и во регионот Куангџоу. Како важен дел од Poly World Trade Center, со својата супериорна географска локација, удобен сообраќај, флексибилен простор дизајн, совршена поддршка објекти, професионални услуги, како и моментумот на изградбата на изложбен капитал на Гуангжу, PWTC Експо се појави како бисер во изложбената индустрија од своето основање во октомври 2008.

Поли Светскиот трговски центар е најголемиот и најсеопфатен интегриран комерцијален проект за недвижнини во Јужна Кина, во непосредна близина на престижниот "Кина увоз и извоз фер комора", Поли Светскиот трговски центар како суштински дел на Поли Глобалниот трговски центар, со лесна поврзување со метрото Pazhou станица, вкупната изградба површина на 92,300 квадратни метри

се поставени вкупно 6 меѓународните стандардни изложбени сали и изложбените сали 1 во метрото. Од октомври, 2008 официјално се пушти во употреба, благодарение на поволната географска локација, погодни услови за сообраќај, флексибилен простор дизајн, совршена поддршка објекти, професионален тим на квалитетни услуги, полимеризација изложба, конференција, бренд трајни изложба трговија, бизнис канцеларија, угостителство, сместување во еден, да стане највлијателните изложбен центар во Јужна Кина, освои внимание на изложбата индустрија.

Експо се наоѓа во срцето на Pazhou Конвенцијата и изложбениот круг во Haizhu округ, Гуангжу. Метро линија 8 има директен пристап до влезот на изложбената сала, а неговата "станица Pazhou" е беспрекорно поврзана со Експо. Мрежата за патен транспорт е брза и удобна. Тоа е во непосредна близина на Ring Express автопат на исток, на Јужна Кина автострада на запад, Њупорт Ист пат на север и Fengpu Middle Road на југ, и многу автобуски линии се сечат овде. Со сите овие транспортни инфраструктури, патниците можат брзо да стигнат до Гуанчжоу железничка станица, Гуангжу Источна железничка станица, Куангџоу Јужна железничка станица, Tianhe тренинг терминал станица, и Baiyun Меѓународниот аеродром.