Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Пекинг - Меѓународен изложбен центар за нова Кина

адреса: Бр 88 Yuxiang патот, Шунји, Пекинг, Кина,

Кина Меѓународниот изложбен центар Tianzhu Нова сала е основана и инвестирани од страна на Кина Советот за промоција на меѓународната трговија. Има големи размери, комплетни објекти и комплетни функции. Тоа е 30-минутно возење од Jing'an Zhuang, и двете сали планираат и имплементираат интегрирано управување и управување. Добро познати изложби, како што се машински алати, автомобили, печатење, комуникации, металургија, стакло итн., Се првиот избор за изложувачи и изложби во главниот град.

Кина Меѓународниот изложбен центар Tianzhu Нова сала има вкупно планирани површина на 155.5 хектари. По завршувањето, таа ќе стане најголемиот и најкомплетниот изложбен центар во Пекинг. Вклучувајќи го 16 одвоениот единечен, еднослоен, без колона, голем простор изложбена сала, затворен простор за користење на 200,000 квадратни метри. Секоја изложбена сала може независно да биде домаќин на мали изложби и изложби и може да комуницира едни со други преку внатрешни коридори, што е погодно за хостирање на големи изложби. Во првата фаза беа изградени изложбени сали 8, со затворен простор од 100,000 квадратни метри и површина на отворен простор со квадратни метри 50,000. Од своето основање во 2008, изложбата брзо се зголемува од година во година. Во моментов, повеќе од 30 изложби се одржуваат секоја година. Повеќето од нив се добро познати големи и средни изложби во земјата и странство, што во голема мера го промовира брзиот развој на конвенционалната и изложбената индустрија во Пекинг и е изложбената економија и економската и трговската индустрија во Кина. Растечкиот просперитет создаде нови придонеси.