Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Пекинг - Кина Меѓународен изложбен центар

http://www.ciec-expo.com/ciec/ciecexpo/channels/2413.html

Booking.com
адреса: 6 N 3rd прстен Rd E, Чаојанг Кју, Пекинг Ши, Кина, 100096

Кина Меѓународниот изложбен центар (Jing'an Zhuang сала) е најраното државно ниво изложбена сала одобрена од страна на Државниот совет, пласман прва меѓу првите десет згради во Пекинг во 1980s. Од завршувањето на "Азија-Пацифик Експо" во 1985, го отвори увертирата за енергичниот развој на кинеската модерна изложбена индустрија по реформите и отворањето, што ефективно го промовираше и промовираше брзиот развој на изложбената индустрија во Кина, особено за реформи и отворање на Кина, домашната и странска економија. Техничките размени, трговските размени и сè повеќе усовршувањето на економскиот систем на социјалистичкиот пазар, сите одиграа позитивна и значајна улога.

Кина Меѓународниот изложбен центар Jing'an Zhuang има изложбени сали 8 со затворен простор од 53,000 квадратни метри и надворешна површина од квадратни метри 7,000. По повеќе од 30 години на одгледување и развој, повеќе од 100 мали и средни изложби се одржуваат од време на време, со изложбен простор од повеќе од 1 милиони квадратни метри. Тоа стана внимание на индустријата, и е широко прифатено од домашни и странски спонзори и има највисока стапка на искористеност. Од завршувањето на новата сала Tianzhu (фаза I) во 2008, двата павилиони ја зајакнаа целокупната координација, професионален менаџмент и интегрирана операција. Комората на Jing'an Zhuang, исто така, ја одигра улогата на инкубатор за големата изложба на Tianyu New Hall.

Кина Меѓународниот изложбен центар Jing'an Zhuang се наоѓа во раздвижениот трговски центар на Северна Трето прстен, Чаојанг округ, Пекинг. Таа ги има сите видови на услуги, популарна и поволна локација; метро, ​​автобус и изнајмување се погодни. Покрај тоа што е важна платформа за изложба за промовирање домашни и меѓународни економски активности, Кина Меѓународниот изложбен центар Jing'an Zhuang е исто така идеално место за годишни состаноци, конференции и други корпоративни настани.