Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Тајпеј ТТЦЦ Nangang изложбен центар

http://www.twtcnangang.com.tw

Booking.com
адреса: Бр. 1, Jingmao 2nd Rd., Nangang округ, Тајпеј Сити 11568, Тајван
Веб-страница: (http://www.twtcnangang.com.tw)

Booking.com Кликни овде да ја видите комплекс на мапата(ако картата на Google не работи во Кина)

Од салата на ТТКЦ Nangang отворена во 2008 стана клучна пресвртница во Тајпеј и модел за индустријата MICE. Наменски изградените двокреветни прикази на структурата содржат импресивен 45,360 кв.м. простор за прикажување. На повисоко ниво на оваа зелено-сертифицирана зграда е SkyDome. Куполата е најголемото стопанско стопанство на Тајван и може да се одржи 18,000 луѓе. Тоа е одлично место за меѓународни саеми, концерти, конференции за директна продажба, религиозна конференција, настани за стимулативни патувања и забави на годината.