Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шангај Светот Експо изложба и конвенција центар

http://www.shexpocenter.com/en/

Booking.com
адреса: 1099 Guozhan Rd, Пудонг Xinqu, Шангај Ши, Кина, 200126
Веб-страница: (http://www.shexpocenter.com/en/)

Booking.com

(Кликнете ↑ логото на Google погоре за да ги видите на Google Map,Кликни тука ако картата на Google не работи во Кина)

Шангај Исток најдобра конвенција и изложба за управување со копродукции, Ltd е основана за да работи на Шангај Светската Експо изложба и конвенција центар за време на Светскиот Експо период и за понатамошно развивање и користење на местото по Светскиот Експо. Нејзиниот бизнис опфаќа организирање на настани како што се изложби, конференции, деловни настани, култура и забава, како и спортски настани, вклучувајќи закуп на лизинг и менаџмент, планирање на настани и организирање, изградба на кабини, лизинг на мебел, експедиција, дизајнирање реклами итн.
Главен бизнис
Место закуп и управување.
Планирање и организирање на настани.
Настани за поддршка на услуги: изградба на кабина, изнајмување на мебел, препраќање на експонати, дизајнирање реклами, итн.
Други услуги: релаксација, турнеја, забава, храна и пијалок, малопродажни услуги.

Booking.com