Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шенжен конвенција и изложбен центар

http://www.szcec.com

Booking.com
адреса: Конвенција и изложба центарот, FuTian КБР, Futian Qu, Шенжен Ши, Кина, 518045
Веб-страница: (http://www.szcec.com)

Booking.com (Кликнете ↑ логото на Google погоре за да ги видите на Google Map, Кликни тука ако картата на Google не работи во Кина)

Шенжен конвенција и изложбен центар изложба, конференција, бизнис, угостителство, забава, итн во органска целина, инвестирани од Шенжен општинската власт, довери на Шенжен конвенција и изложбен центар за управување со копродукции, Ltd, официјално пуштени во употреба во 2004. Од отворањето во 2004, речиси 300 изложби, успешно одржа повеќе од 1350 состаноци, со публиката на повеќе од 2000.2008 одржа во Шенжен конвенција и изложбен центар, вкупно 75 игри изложба, повеќе од 500 игри состанок, изложбен простор на 1.8 милиони квадратни метри, трети национални колеги.

Шенжен конвенција и изложбен центар се наоѓа во центарот на градот, Шенжен Сити, најголемата единечна зграда, покрива површина од 22 милиони квадратни метри, со вкупна површина од 280000 квадратни метри од исток кон запад од 540 метри, ширина 282 север-југ, над земјата до максимум 60 метри, 6 подови, подземни 2 слој, челична конструкција, стаклена купола и совршена комбинација на ѕид, ноќ во декоративно осветлување, извонредно врежан, репутација "Кристал Палас".

Изложба, конференција и сервис функции во хиерархиски распоред, и релативно независни и тесно. Слој од 9 големата изложбена сала во вид на "U", затворен изложбен простор на квадратни метри 105000, може да се смести во 5000 меѓународниот стандарден саем за изложби. Конференциски центар суспендиран во изложбената сала, со вкупно 35 сали за состаноци, функционална совршеност, различни големини, и може да се користи како high-end јадење место. Две нивоа услуги област на главниот канал до 480 метри, преку работи, горниот помине издаде да се фокусира на обезбедување на различни изложба на услуги за поддршка.

Шенжен конвенција и изложбен центар, напредни објекти, заврши, е да биде домаќин на различни изложби, конференции, состаноци, церемонии, ритуали, прослави и изведувачки уметнички активности на идеалните избори.