Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Виза

Јас ќе кажам дека е вистина.

Иако со кинески обичаи треба само валиден пасош се додека визата е валидна, не постои пишано правило за одредба за шест месеци. Но, ова е меѓународна практика, многу авиокомпании нема да ви дозволат да се качите на авионот. Затоа, немој да ја сфатиш таа мака!

Освен тоа, кинеската амбасада не ви дава кинеска виза доколку вашиот пасош важи помалку од шест месеци.

Беше овој ред?

Секоја виза, обично "М". Кантонскиот саем не ја проверува визата. Присуствувајте го саемот во Кантон, внесете го вашиот пасош и бизнис картичка за регистрација на саемот.

Ве молиме да аплицирате за виза во Кина на http://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjb_663304/zwjg_665342/2490_665344/. Поканата се користи за примена на виза во Кина, исто така можете да заштедите време кога ќе се регистрирате во Кантонскиот саем. За да добиете поканата бесплатно. врска http://invitation.cantonfair.org.cn/

Беше овој ред?

Ние немаме бизнис со визи. Ве молиме да аплицирате за виза во Кина на http://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjb_663304/zwjg_665342/2490_665344/ Посетете го кантонскиот саем, внесете го вашиот пасош и бизнис картичка за регистрација на саемот. Поканата се користи за примена на виза за Кина, исто така можете да заштедите време кога ќе регистрирате Кантонски саем за да добиете беџ бесплатно. Линк за покана http://invitation.cantonfair.org.cn/

Беше овој ред?

http://www.fmprc.gov.cn/mfa_eng/wjb_663304/zwjg_665342/2490_665344/2491_665346/t14375.shtml

Беше овој ред?

Купувачите во странство може да применат покана за саемот на Кантонот преку:

  1. БЕСТ (купувач Е-сервис Алатка), редовни купувачи одат >>> нови купувачи одат >>>
  2. Кантонски саем центар за повици, Кина надворешна трговија центар
  3. Канцеларијата за економски и трговски советници на Амбасадата (Економскиот и комерцијалниот оддел на Генералниот конзулат) на НР Кина во вашиот регион
  4. Кантонски саем Хонг Конг претставништво
  5. Кинески странски трговски корпорации (претпријатија) со кои сте поврзани со бизнисот
  6. Со контактирање на прекуокеански кооперативни организации на Центарот за надворешна трговија на Кина

Ако ви е потребна виза, ве молиме обидете се опцијата 2,3,4,5,6 подобра.

Беше овој ред?

Овој тип на покана треба да се поврзе со вашите деловни партнери во Кина.
i.cantonfair.org.cn можете да најдете тука.


Откако ќе ја регистрирате веб-страницата, можете да ги добиете контактите од нив. Контактирајте со нив и ќе ве уверат дека тие ќе ви испратат.

Беше овој ред?

Ви препорачуваме да летате Хонг Конг за саемот во Хонг Конг, а потоа да се вратите во иста земја.

Затоа што. Според барањата, мерката за ослободување од 72-часовна транзитна виза е за странец што се поврзува преку меѓународниот аеродром Гуангжу Баијун за трета земја или регион. Затоа оваа мерка не важи за патник чија дестинација е земјата од која доаѓа.

Беше овој ред?
Овој тип на покана треба да се поврзе со вашите деловни партнери во Кина.
i.cantonfair.org.cn можете да најдете тука.
Откако ќе ја регистрирате веб-страницата, можете да го добиете контактот со нив. Контактирајте ги со нив и ќе ве уверат дека тие ќе ви испратат.
Беше овој ред?