enarzh-CNfrdehiiditjakomsptruesthtrurvi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

Како можам да добијам значка за купувачот на Кантонскиот саем? Специјални

Картата на купувачот (беџ) е единствениот официјален прием на Саемот Кантон. Важи за повеќегодишни повеќе сесии на саемот. Единственото место за да ја добиете значката за купувачот се канцелариите за регистрација на саем во Кантон - лично. Пред-регистрација преку Интернет ќе заштеди време на регистрација на сите.

Еве ги чекорите за претходна регистрација на интернет:

За значка за влез на купувачот до саемот на кантонот, молам, пристапете до алатката за електронски услуги на купувачот (BEST) на официјалниот веб-сајт https://buyer.cantonfair.org.cn/ со вашите лични информации за да направите регистрација. По регистрацијата, е-поштата за верификација ќе биде испратена на вашата адреса за е-пошта, а потоа кликнете на врската во таа е-пошта за да ги активирате вашето корисничко име и лозинка. Откако ги добивте вашето корисничко име и лозинка, ве молиме прво пополнете ги личните и информациите за компанијата што се наоѓаат под копчето „Саем на мојот кантон“. Ако не сте ја имале значката за влез во купувачот, кликнете „Присуствувајте на саемот“ ------ „Пред-апликација за значката на купувачот“, скенирајте на дното на таа веб-страница, кликнете „Пред-апликација за значката на купувачот“ ------ „Барање“ изберете го вработениот што сакате да го пријавите за значката за влез на купувачот, завршете ги информациите, потоа можете да ги доставите и трпеливо да чекате за одобрување. 

Откако ќе се прифати апликацијата за значка за купувачи, ве молиме најавете се на нашата алатка за е-услуги на Купувачот за да кликнете на „Мој саем за кантон“ ------ „My Badge Badge“ за да ја отпечатите оваа Претходна потврда. На вашето пристигнување, можете да ја добиете вашата Купувачка картичка бесплатно со таа потврда за пред-апликација, вашите лични валидни документи (странство пасош, дозвола за враќање дома од Хонг Конг или Макао, дома или сертификат за патничко патување во Тајван, или кинески пасош со странство) виза која важи повеќе од една година или дозвола за постојан престој во странство) и визит-картичка во Канцеларија за регистрација на странски купувачи. - Предложете на Канцеларии за регистрација поставени во назначени хотели 

Тука, ако не сакате да се регистрирате онлајн.

Без регистрација преку Интернет, можете исто така да го примените Значката за влез на Купувачот на саемот, но ќе ве чини 100 RMB како такса за услуга. Во меѓувреме, при вашето пристигнување, треба да ги претставите вашите странски пасоши, визит-картичка и фотографијата за идентификација (5cmX4cm, чинеше 50 RMB ако е направена од саемот) на Канцеларија за регистрација на странски купувачи. - Предложете регистар Канцеларии за регистрација поставени во назначени хотели 

Најчесто поставувани прашања: "Ве молам одберете персонал"Проблем

во средата февруари 07
Беше овој ред?