Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Меѓународна изложба на имот и инвестиции во Пекинг (есен)

From November 07, 2019 09:00 until November 10, 2019 17:00
+-86 13801087331

Меѓународна изложба на имот и инвестиции во Пекинг (есен)

Вовед

Пекинг Меѓународниот имот и инвестиции Експо е најголемиот изложба и саем за меѓународна сопственост во Кина. Нашиот последен Меѓународен имот во Пекинг ги вклучуваше проектите 340 од земјите на 35 и области како Америка, Канада, Австралија, Велика Британија, Нов Зеланд, Франција, Шпанија, Португалија, Италија, Кипар, Грција, Финска, Холандија, Германија, Сингапур, Малезија, Кореја , Тајланд, Јапонија, Шри Ланка, Камбоџа, Летонија, Дубаи, Малта, Словачка, Унгарија, Сент Китс и Невис, Антигва и Барбуда, Хонг Конг, Тајван итн.

Според најновиот извештај на Кредит Свис за глобалното богатство на октомври 15, 2015, САД (три милијарди долари 85.9), Кина (три милијарди долари 22.8) и Јапонија (19.8 трилиони долари) се три земји со најголем имот на богатство на глобално ниво. Средната класа на Кина стана најголем во светот, рече швајцарската банка: „Во 2015, со 109 милиони, кинеската средна класа за прв пат го надмина бројот на 92 милиони во САД“. Овие лица со висока нето-вредност вредат сè повеќе. за далечни места во странство за да ги подмират своите средства. Постојат три клучни причини за зголемена инвестиција во странство во недвижнини:

 • Прво, ладење на домашниот пазар на недвижнини. Кинеската влада презеде активности за разладување на презагреаниот пазар на куќи. Политиките од заострените заеми на банкарските ограничувања на ограничувањата за купување домови успеаја да владеат во зголемувањето на цените на куќите.
 • Второ, побарувачка за емиграција. Во моментов, големите проблеми со загадувањето на воздухот, водата и безбедноста на храната станаа позначајни во копното на Кина, скоро половина од кинеските копни со високи мрежи размислуваа да се преселат во поразвиена земја во следните пет години.
 • На крај, апрецијацијата на кинеската валута. RMB се здоби со приближно 25% во вредност во однос на американскиот долар од мај 2005 и курсот на RMB во однос на JPY и евра помина на ист начин. Ова долгорочно вреднување на валутата ги прави својствата во странство поевтини и попривлечни.

Изложба информации

Место: Пекинг изложбен центар, Пекинг
Простор: 9,000M2
Очекувани странски излагачи: 180 или повеќе
Очекувани посетители: 30,000-38,000 (слободен влез за посетители или RMB5 / лице во зависност од времето на пристигнување)
Високи посетители: 8000 (само покана)
Земји изложувачи Есенски Експо:
Канада, Австралија, Велика Британија, Нов Зеланд, Франција, Шпанија, Португалија, Италија, Кипар, Грција, Финска, Холандија,
Германија, Сингапур, Малезија, Кореја, Тајланд, Јапонија, Шри Ланка, Камбоџа, Латвија, Дубаи, Малта, Словачка, Унгарија,
Сент Китс и Невис, Антигва и Барбуда, Хонг Конг, Тајван итн.
Целосно за 240 проекти од 35 земји и области.

Профил на изложувачи
 • Меѓународните агенции за недвижнини и агенти

 • Меѓународна имиграција (агенти и правни фирми)

 • Меѓународни инвестициски консултантски фирми

 • Америка EB5 проекти и регионален центар

 • Лични финансиски планирање консултанти

 • Државна и локална власт / здруженија / комори

Посетители атракции

Шоуто е посветено на помагање на поединци и компании да:

 • барај можности за инвестирање во имот во странство и добивање веродостојни информации за изгледите за пазарот на недвижности во различни земји;

 • да се запознаат со новата политика на емиграција и новите емигранти проекти за инвестирање.

Брахим Занифи
Посетете го Салонот
Побарајте покани за службеници, пренесете визит дулон салон за профит, профитабилноста на декларацијата на Ла Комбре де Трговија на Индустрија и де Услуги Драа Тафилалет Марок .. олеснување на процедурите за визи ..
0
Џесика
Изложба Цени и демографијата на посетителите
Geocon Pty Ltd е заинтересиран да има изложба на претстојната изложба. Може ли да ги цениме цените за изложба и демографијата на посетителите кои присуствуваа на настанот. Ви благодарам.
0

500 Останати симболи