Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Гуангжу Меѓународна течност изложба и пумпа вентил нафтовод изложба

Од мај 10, 2020 09: 00 до мај 12, 2020 17: 00
+-86 20 22031365-

FlowExpo е основана во 1997 и се одржува секоја година во Гуангжу

FlowExpo е основана во 1997 и се одржува секоја година во Гуангжу. Тоа е признаен од страна на индустријата за својата "Професионална изложба, купувачи појавување, извонреден ефект", а исто така е бренд изложба признати од страна на Гуангжу Владата. Нашата изложба е една од најголемите, најпрофесионални и најнапредни технологии во индустријата за флуиди. Тоа е важен канал за промоција на бренд, инженеринг набавки, технологија набавки, поддршка на соработката, кориснички преговори, увоз и извоз, дистрибуција агенција, OEM, итн

Гуангжу Меѓународна течност изложба и пумпа вентил нафтовод изложба

FlowExpo е позициониран во обезбедување на услуги за вода / прочистена вода / канализација, топла вода / пареа, масло / природен гас / гас, воздух / компримиран воздух / чад, индустриски течности / гасови / прав / мешавина третман, обработка, транспорт, мерење, контрола инженеринг. Flowexpo не е само платформа за размена на индустрии и трговска соработка, туку и временска рамнотежа која има големо влијание врз развојот на индустријата за флуиди.

FlowExpo привлекува повеќе од 10,000 професионални купувачи

FlowExpo привлекува повеќе од 10,000 професионални купувачи и добавувачи од повеќе од 40 земји и региони секоја година. Тоа е глобална индустрија размена и B2B шоу. Со имплементацијата на националната стратегија за појас и пат, се фокусираме на покана на експерти од земјите на појасот и патот за да ја посетиме изложбата. Да се ​​направи излагачите да ги сфатат деловните можности и да добијат реални можности за извоз

Изложува Категории

1. Опрема за контрола на флуиди: вентили, регулатори, активатори, тела на вентилите и додатоци.

2. Течни инструменти: температура на медиум, притисок, проток, предавател на ниво, аналитички инструменти и автоматизирани системи за контрола.

3. Системи за довод на течности: пумпи, компресори, турбина на ветер и вакуумска опрема.

4. Гасовод за испорака на флуиди: фитинзи за цевки, цевки, челични цевки и цевки.

5. Опрема за обработка на флуиди: пренос на топлина, пренос на маса, реакција, одвојување, сушење, складирање на садови под притисок.

6. Флуидна опрема за заштита на околината: филтрација на течности, третман на вода, третман на отпадна вода, прочистување на воздухот, десулфуризација и отстранување на прашина, опрема за заштита на животната средина.

7. Флуидна опрема за ладење: ладење кула, ладилник, машина за ладење вода, чилер за вода, опрема за пренос на топлина, кондензатор

8. Системи за пренос на флуиди и компоненти за заптивање: системи за запечатување на течности, хидраулични компоненти, пневматски компоненти, материјали за запечатување, уреди за запечатување итн.

9. Механички делови за течности: ковани отпадоци, прирабнички дихтунзи

500 Останати симболи