Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Biofach Кина

Од мај 13, 2020 09: 00 до мај 15, 2020 18: 00
At Шангај Светот Експо изложба и конвенција центар Адреса: 1099 Guozhan Rd, Пудонг Xinqu, Шангај Ши, Кина, 200126
+ 86 (0) 21.60361216

http://www.biofachchina.com/en/

Booking.com
http://www.biofachchina.com/en/

Добредојдовте во BIOFACH CHINA

Најдобар квалитет, совршен избор - Развие со органски 3.
Инициран во 2007 како кинеска верзија на BIOFACH Германија, водечки светски саем за органска храна, БИОФАЧ КИНА е организирана од NürnbergMesse China Co., Ltd.

Во изминатите години, БИОФАЧ КИНА им помогна на меѓународните и кинеските компании 2,000 да ги најдат своите бизнис можности на пазарот. Прилагодена е да биде најдобрата деловна платформа за градење на имиџот на брендови, ослободување на нови производи и проширување на каналите за дистрибуција на органски компании. Покрај тоа, БИОФАЧ КИНА е признаен како идеално место за купувачите да избираат висококвалитетни органски производи со строги критериуми за избор на изложувачи.

Надградена изложба, ново искуство

За да се истакне карактеристиката на производите и да се донесат посетители сосема ново искуство, изложбата ќе биде поделена на специјализирани зони 4 - географска ознака за производна област, област на брендови, меѓународна производствена област и природен свет. Во зависност од ресурсите на саемите за природни изложби, БИОФАЧ КИНА ќе им донесе на посетителите нова област за прикажување наречена "Нови производи". Различни меѓународни органски и природни производи за длабока обработка и меѓународни органски трендови ќе привлечат високи загрижености на бројни професионални посетители и потрошувачи низ целиот свет.

Категории на производи:
Органски прехранбени производи
 • Органски суровини и полупроизводи
 • Органски производи од зеленчук и овошје
 • Органски производи од месо, млечни производи и производи од морска храна
 • Органски подготвени производи за исхрана и погодности
 • Органска замрзната храна
 • Органска храна за здрава храна и деликатеси
 • Органска храна за бебиња
 • Органски пијалаци
Земјоделски набавки и преработка
 • Садници и семиња
 • Природни пестициди и производи за заштита на растенијата
 • Подобрувачи на почвата
 • Одгледување на животни и гасови
 • Услуги за органска индустрија
 • Здруженија
 • Сертификација и контрола услуги
 • Маркетинг и менаџмент консултантски услуги
 • Средства за лекови и аромотерапија базирани на органски суровини
Природна козметика и производи за лична нега
Органски памучни производи
Природни влакна и текстилни производи
Booking.com

500 Останати симболи