Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Хонг Конг свадба саем


From December 11, 2020 09:30 until December 13, 2020 18:00
00852-2591 9823

Хонг Конг свадба саем

Хонгконг-Азија изложба (холдингс) Рибар го претставува најголемиот изложбен салон во Хонг Конг четири пати секоја година

Хонгконг-Азија изложба (холдингс) Рибар го претставува најголемиот изложбен салон во Хонг Конг четири пати секоја година. 8 тематските зони на саемот за свадби, кои се состојат од кабини на 500, нудат најнови и најсеопфатни свадбени производи и услуги; подеднакво да не се пропушти е листата на бакшиш со iWedding Club. Двојките можат да се регистрираат за да уживаат во специјалните свадбени подароци и услуги! Шансите се љубителите на птиците можат да ги видат последните свадбени трендови кои оживуваат на модната патека, да учествуваат во сценските игри и среќата, а исто така да земаат многу понуди, свадбени информации и многу повеќе што се речиси неподносливи.

8 Тематски зони:

· Странска свадба и меден месец

· Стручна служба на граѓански придружници на бракови

· Свадбена Банкет, Место и Надвор Услуга за Угостителство

· Свадба наметка и одговараат на изнајмување и свадба фотографија и видеографија

· Булчински нега на кожата и шминка, пред брачна проверка

· Свадба накит

· Служба за планирање свадба, цвеќарница и декорација на место

· Свадба картичка, вино, услуга за изнајмување на автомобили, подарок и торта

Хонг Конг свадба саем располага со приказ на венчаница колекции

Хонг Конг свадба саем располага со приказ на колекции на венчаници, превези и додатоци, колекции на деверушарски костуми, флористи и цвеќиња, свадбарски сцени и екрани, партиски украси, свадбени торти и колачи, свадбени угостители, свадбени сали, булчински козметичари, свадбени подароци, накит, бутици и модни дизајнери, невестинска облека, планери за свадба, туристички агенции, група оркестри, брачни бироа, свадба астролози, свадба фотографи, свадба видео и ДВД, и многу повеќе.

Посети: 18386

Локација


Amit
Добро организирани Покажува импресивни Прекрасно прикажани Неверојатни производи
0
Poonam
Многу видови на свадба, едношалтерски шопинг е многу погодно. Голема изложба
0

500 Останати симболи