Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шангај Меѓународниот кабел лента апликација технологија изложба

Од мај 25, 2020 09: 00 до мај 27, 2020 18: 00
Напишано од cantonfairnet
-86 21 66126799-

http://www.kqexpo.cn/

Booking.com
http://www.kqexpo.cn/
Посети: 4795

c674.jpg - 230.90 kB

Шангај Меѓународниот кабел лента апликација технологија изложба
■ искористете ја можноста да бидете лидер во новата енергетска индустрија

Како што земјите ги зголемуваат инвестициите во градењето на инфраструктурата, како што се реформата на урбаните и руралните мрежи, се развиваат информатичките патишта, комуникацијата и надградбата на електричната опрема и потребата од производи за зачувување на енергија, како и подобрување, итн. индустриска електрична опрема, шина слот и мост производи побарувачката на пазарот, во исто време ќе вози индустриска електрична опрема, busbar кори, мост и брзиот развој на поврзани со опрема и суровини индустрија. Кина индустриски електрични апарати, busbars слотови и мост производи треба да се постигне на ниво прифатливо и конкурентни на меѓународниот пазар, а голем број на производи треба да се подобри техничко ниво и ниво на производи, така што во последниве години, индустриски електрични апарати, слотови за шини и мостни производи ќе бидат во бум период на побарувачка. Со цел да се подобри промоцијата и примената на нови производи, нови технологии и нова опрема на индустриски електрични апарати, шински шипки и мостови во земјата и во странство, ќе се подобри напредното технолошко ниво на индустриски електрични апарати, шински шипки и мостови и ќе се обезбеди платформа на екранот и комуникација за домашни и странски колеги.

■ без преседан големина и популарност

Изложбата покрива површина од квадратни метри квадратни 12,000, а на изложбата учествуваат повеќе од 300 претпријатија од повеќе земји од 20 и региони од целиот свет, со проценета публика од повеќе од 30,000 луѓе. Со ефикасен и прагматичен став, организацискиот комитет нема да поштеди напори да изгради професионална економска и трговска платформа за индустријата за кабелски мостови во Кина и да ги истражи неограничените можности за бизнис за изложувачите.

■ вредноста на деловните можности

Ги покануваме публиките од енергетски компании, нафтени и петрохемиски компании, енергетски компании, железо и челична индустрија, оддели за енергетски материјали, одделенија за набавки, трафостаници, електрани, одделенија за заштита на животната средина, претпријатија за производство на електрична енергија, носители на одлуки и релевантниот персонал. Персоналот вклучен во комуникациите, градењето нуклеарна енергија, автомобилската индустрија, електрифицираната железница и градскиот железнички транзит, бродовите, експлоатацијата на нафта нафта, станбена изградба и други претпријатија. Во странство и Хонг Конг, Макао и Тајван енергија и моќ индустрија професионалци и бизнис професионалци, со високи наредби за вршење на размена и преговори со излагачи: организаторите да се создаде ефикасна глобална кабел мост индустрија трговски платформа, тоа е комерцијална вредност е сигурен.

Б силен публицитет и промоција

Акумулираната милионска база на гигантска стручна публика, заедно со повеќе од триста странски медиуми, преку сите видови весници, списанија, радио, ТВ, веб-страници, отворени медиуми, електронска трговија итн. Повеќеканална синхрона пропаганда, со силна навременост и релевантност, професионална и широка покриеност и да создадат добра атмосфера за јавно мислење на изложувачите, да донесат бројни можности за соработка.

Категории на производи:

  • кабелски мост, мост мост мост, мрежни кабли, кабел линк во собата арк, кабел послужавник, водич слајд жица, поцинкувани мост топло поцинкување на кабел послужавник, оган топла поцинковане мост кабел послужавник, мост лента мост, алуминиумски легури мост, нерѓосувачки челик мост, електростатско пензиски мост, мост од овој мост, мостен мост, мост од голем мост, мост од пожар, FRP мост, држач за монтирање, мост со алуминиум и алуминиумски легури од нерѓосувачки челик, легиран мост од алуминиум и други периферни преработки.
  • опрема за обработка: индустриски електрични машини: ЦПУ шина за удирање и стрижење, машина за свиткување од ЦПУ, машина за обработка на шина (шина), машина за нивелирање на шина (шина), шина за удирање и сечење и други периферни преработки.
  • метална корпа, калај автобус канал автобус бар жлебот, челик, алуминиум легура школка печат автобус канал, модуларен преку, да се спречи тркалање линија, механичка опрема дистрибутивни линии, телефонски линии, ПВЦ корита, кат корита, се спојуваат шина кори, micropower и осветлување автобус канал , висок и низок притисок воздух струја тип изолација приклучок автобус канал, со топлина мијалник интензивна изолација приклучок тип слот, целосно затворени кастинг смола автобус канал (водоотпорен, противпожарна заштита, анти-корозија автобус канал), вкупно висок и низок напон автобус канал , и железнички транзитни линии преку и други сродни преработки.

500 Останати симболи