Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина (Шангај) Меѓународна изложба за ветерна енергија

Од Јуни 16, 2020 09: 30 до Јуни 18, 2020 18: 00
+-86 21 50185270-

http://www.china-wpower.com


http://www.china-wpower.com

Кина (Шангај) Меѓународна изложба за ветерна енергија

Кина (Шангај) Меѓународна изложба за ветерна енергија обезбедува сеопфатна изворна платформа со широк спектар на производи, вклучувајќи турбини на ветер

Кина (Шангај) Меѓународна изложба за ветерна енергија обезбедува сеопфатна изворна платформа со широк спектар на производи, вклучувајќи ветерни турбини, офшор опрема за ветерна енергија, опрема и технологија, систем за управување со ветерници и друга опрема. Се фокусира на турбина на ветер, опрема и компоненти за ветерни турбини, моторни возила, мотор на гас, електричен систем, дистрибуирани системи за производство на енергија од ветер, резервни делови и опрема за резервни делови, резервни делови за пополнување на 4.5 алатките за одржување на конструкцијата, опрема за безбедност, хидраулични клучеви, , алатки за осветлување, нуркачка опрема, опрема за безбедност и многу повеќе.

За CWEE

Возењето на постојаниот раст во глобалната индустрија на ветерната енергија, W-Power (порано позната како CWEE) се стекна со влечење во трговијата. Изложбата обезбедува сеопфатна изворна платформа со широк спектар на производи, вклучително и турбини на ветер, офшорска опрема за ветерна енергија, опрема и опрема, систем за управување со ветерници и друга опрема.

Глобалната енергетска индустрија на ветер продолжува да се шири, бидејќи светот става поголем акцент на чиста и зелена енергија. Според Светската асоцијација за енергијата на ветерот, обемот на пазарот за новиот капацитет на ветерот во 2014 бил 40% повеќе отколку во 2013. Од кои, првите дванаесет земји - вклучувајќи ги Кина, Германија и САД - инсталираа вкупно 44.8 гигават (GW) на нови ветерни електрани, поставувајќи нови национални записи.

Кина, особено, го зема врвниот ранг во вкупните кумулативни инсталирани единици. Земјата додаде 23.3 GW, најголема количина што земјата некогаш ја инсталирала во рок од една година, достигнувајќи вкупен капацитет на 115 GW. Се проценува дека вкупниот капацитет на Кина за ветер ќе достигне 200 GW, со годишно производство од 39,000 GW. Посветен на одржливоста, W-Power има за цел понатамошно зајакнување на мрежата каде што снабдувачите, купувачите, креаторите на политиките и индустријата влијаат на конвергенцијата и да водат позитивен раст во пејзажот на енергијата на ветерот.

W-Power е настан за ко-лоцирање на E-Power Expo. Експо очекува да помине низ квадратни метри квадратни 46,000, со изложувачи на 560 од повеќе земји од 40 и привлекување на некои посетители и купувачи на 31,000.

А посветен меѓународно домаќин купувачи и бизнис појавување на програмата е исто така специјално прилагодена да служи како платформа за продавачите и купувачите да се состанат и да се направи во-длабочината на бизнис состаноци.

Категории на производи:
1. Ветерници
 • Во-мрежа системи за генератори на ветерни турбини
 • Оф-решетка системи за ветерни турбини
 • Ветро-соларни системи за напојување
 • Дистрибуиран систем за производство на енергија од ветер
2. Алатки и опрема
 • Роторни сечила и релевантни материјали
 • Композитни материјали
 • Менувач, лого, лубрикант
 • Генератор, трансформатор, кутија трансформатор
 • Систем за контрола на
 • Далечински мониторинг системи
 • Конвертор
 • Хидрауличен систем
 • Безбедносен систем
 • Систем за заштита од гром
 • Кабел, кабелски проводници
 • Инсталација опрема
 • Транспортна опрема
 • Прицврстување на елементи за
 • Опрема за тестирање
 • Пумпи се исти со турбина на ветер
3. Офшор енергетска опрема и технологија
 • Офшорна основа
 • Префрлани садови за инсталација и платформа
 • Опремена опрема на крајбрежното ракување
 • Префрлани превоз за гломазен товар
 • Висок напонски кабел за напојување
 • Трансформаторска платформа
 • Спасувачка / сигурносна опрема
 • Опрема за нуркање
 • Предупредувачки уред
 • Порт, бродоградба, производство на челик
 • Технологија за далечински сензори и апликација
 • Превенција на корозија
 • Контрола на вода
 • Длабока вода за испитување на почвата
 • Офшор одржување на ветерници
 • Оф-шор проект за изградба и сервис
4. Ветер фарма менаџмент
 • Систем за далечински мониторинг
 • Контрола на ветерници и систем за врски
 • Безбедност и здравје на ветерници
 • Управување со средства и оптимизација на колокација
5. Ветробни турбини О & М опрема
 • Масло за подмачкување
 • Опрема за промена на масло
 • Систем за откривање
 • Алармен систем
 • Систем за следење и контрола
 • Анализа на податоци и дијагноза
 • Систем за заштита од гром
6. O & M помошна опрема
 • Лечење на сечива со ветер
 • Спасувачка / заштитна опрема за заштита
 • Систем за лифтинг
 • Маратон опрема
 • Прашка
 • Вертикална платформа за лифт
 • Специјален брод за одржување
7. Резервен дел
 • Делови и замена
 • Делови кои се надоградуваат
8. Поправка комплет
 • Безбедност градежна опрема
 • Хидрауличен клуч
 • Мерење инструмент
 • Алати за осветлување

Booking.com

500 Останати симболи