Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Меѓународна изложба на пекари

Од април 15, 2020 09: 00 до април 17, 2020 18: 00
+-86 10 64787342-

Кина Меѓународна изложба на пекари

Кина Меѓународна изложба на пекари

CBBE "Кина меѓународна печење изложба" (Пекинг печење изложба) по многу години на развој, стана реномирана професионална изложба во пекарската индустрија во земјата и странство. Многу години на вкупно 7200 претпријатија во повеќе од 40 земји и региони, CBBE Кина меѓународна изложба за печење беше избрана како една од највлијателните изложба на прехранбената индустрија, нејзиното влијание, индустријата статус, доверба индустрија консензус. CBBE со истиот период на богати и шарени активности, популарност и обем и добра услуга ја освои довербата и поддршката. "Cbbe", со темата "среќен печење, енергичен Пекинг", ќе се одржи во Пекинг оваа година. Изложба област се очекува да достигне 50,000 квадратни метри, а бројот на посетителите ќе ги надмине 80,000.Развој на пекарската индустрија во Кина на конференцијата ќе се одржи и креативни конкуренција, сериите за печење на леб серија, печење врв BBS маркетинг менаџмент технологија предавање сала, печење и така на повеќе од 10 полето на богата и шарени активности. Со цел да се промовира развојот на домашна печење, печење храна, оваа година ќе се одржи во Кина меѓународна изложба на домашни резерви за пециво, печење храна, професионално домашно печење и сала за печење храна, изложба одржана домашна печка BBS, конкуренција итн. , за домашно печење, прехранбена индустрија за храна дома и во странство за да се изгради платформа на авторитет.

CBBE Кина меѓународна пекара изложба

CBBE Кина меѓународна пекара изложба, организирана од Кина асоцијација за прехранбена индустрија и Пекинг меѓународната трговска изложба копродукции, ООД, ќе се одржи во Пекинг. Изложбата и садот за исхрана одржани на истото место и истиот период, што ги опфаќа и сите павилјони на 10, е се очекува на повеќе од педесет илјади квадратни метри изложбен простор, публиката ќе изнесува 80000 луѓе, истиот период CBBEE опрема извори саем на богати и шарени активности, ќе додадете повеќе деловни можности за претпријатија во земјата и странство, прехранбената индустрија во светот трговски преговори и маркетинг соработка, најбрза и најефикасна комуникациска платформа. Неочекувано ќе учествуваат компании 600 од земјите и регионите на ХНУМКС, вклучувајќи ги Германија, САД, Тајван и Хонг Конг.

CBBE ќе ги интегрира домашните и меѓународните трговски ресурси

CBBE ќе ги интегрира домашните и меѓународните трговски ресурси, ќе одржи релевантни настани во истиот период и ќе обезбеди добри услуги за брзо развивачката индустрија за печење со нов почеток и нови откритија.

Производ Категорија:

1. Печење состојки

 • Печење суровини и состојки
 • Адитиви за печење и конзерванси
 • Печење кутии
 • Декорации на торти

2. Опрема за печење

 • Опрема за печење
 • Печење
 • Печки и додатоци

3. Печење обработка

 • Производство на Mooncake и mooncake
 • Производство на тесто и печиво
 • Производство на бонбони и бонбони
 • Сладолед и производство на сладолед
 • Производство на снек и закуска
 • Кафе и кафе машини
 • Печење обработка, и R & D технологии

4. Решенија за пакување на печење

 • Печење материјали за пакување
 • Опрема и уреди за пакување за печење
 • Дизајн на пакувањето за печење

5. Други помошни содржини во индустријата за печење

 • Лабораториски и мерни инструменти
 • Кабинети за прикажување, складирање и ладење
 • Гастрономија и угостителство
 • OEM / ODM
 • Услуги
 • Информатички технологии
 • Местење и опремување на продавници
 • Логистика
 • медиумите
 • Институции за обука
Изложба на пекари
Како да се регистрирам со вашата изложба за да учествувам.
Дипак чала
Посетувајќи во шоуто
Pls, дозволете ми да имам детали за претставата

500 Останати симболи