enafsqarhyazeubebgcazh-CNzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
+ 852 81700688
[заштитена по е-пошта]

Кина Меѓународна изложба на земјоделска опрема и технологија на мудрост (изложба на земјоделски објекти и хортикултурни материјали) 2021 година

From March 31, 2021 09:30 until April 02, 2021 18:00

 

 

Кина Меѓународна мудрост земјоделска опрема и технологија изложба (земјоделски објекти и садници за садови за садови)

 

Кина меѓународни земјоделски објекти и хортикултурно

Кина меѓународни земјоделски објекти и хортикултурно. Почитувани изложувачи, посетители и вредни членови на земјоделската индустрија, Добредојдовте во CWAE, Кина (Пекинг) Меѓународна изложба за земјоделска опрема и технологија за меѓународна мудрост организирана од страна на изложбената група на Zhenwei (834316), Xinjiang Zhenwei International Exhibition Co., Ltd. ќе се одржи во Кина Националната конвенција центар. CWAE се стреми да обезбеди најефикасна платформа за излагачи кои ги прикажуваат најновите технологии, производи и услуги за да ги задоволат професионалните купувачи и добавувачи.

 

CWAE опфаќа три главни аспекти

CWAE опфаќа три главни аспекти, технологија за наводнување за заштеда на вода, технологија за хортикултура (системи за фабрика за растенија) и прецизна технологија за земјоделство. Минатата година, таа привлече над стотици изложувачи од Кина, Америка, Израел, Холандија, Канада, Италија, Шпанија, Турција, Кореја, итн., Постигнувајќи 4 сали и изложбен простор од 30,000 XNUMX мXNUMX. CWAE е тематизиран за „Ефикасност, прецизност и интелигенција“ чија цел е да ја изложи најновата технологија за наводнување, развој на трендот на фабриката за растенија и презентација на прецизно земјоделство, фокусирајќи се на технологија на производство и иноватори во индустријата и обезбедување платформа за соработка меѓу кинеските и меѓународните компании кои исто така, ја поттикнуваат интеракцијата помеѓу приватниот сектор и јавниот.

  

Истовремените конференции и самити ќе покриваат

Истовремените конференции и самити ќе ги опфаќаат „Самит за развој на иновации во земјоделството (Пекинг) за наводнување на мудроста“, „Национален форум за развој на индустријата за осветлување на земјоделски растенија“ организиран од Кинеската академија за земјоделски науки (КААС). Со тоа, Комитетот обединува познати експерти, директори и инженери во индустријата за да ги анализираат и дискутираат земјоделските проблеми и моделот на производи развиени во Кина.

 

Најголемата меѓународна мудрост земјоделска изложба

Изложбата на кинески меѓународни земјоделски капацитети и хортикултурни материјали ги опфаќа трите главни аспекти, технологијата за заштеда на вода, технологијата за хортикултура и прецизната земјоделска технологија. Тоа е тематска за ефикасност, прецизност и разузнавање, чија цел е да се прикаже најновата технологија за наводнување, Развојот на фабриката за растенија и презентација на Прецизното земјоделство, фокусирајќи се на технологијата на производство и иноваторите на индустријата и обезбедувајќи платформа за соработка меѓу двете кинески и меѓународни компании, поттикнување на интеракцијата помеѓу приватниот сектор и јавниот.

 

Изложба Опсег: 

1. Површина за наводнување: опрема за наводнување, опрема за наводнување на наводнување и опрема за наводнување, опрема за наводнување со наводнување и опрема за наводнување, машини за наводнување со прскалки, систем за микро наводнување, систем за наводнување со капка за наводнување, цевководен прибор, систем за автоматско управување, пумпа за вбризгување, машини за заштита на растенијата, градинарски машини, ѓубриво растворливо во вода, краставица итн.

2. Стаклена градина и хортикултурно подрачје: Инженеринг на стаклена градина, комплетни комплекси на стаклена градина, материјал за скелети на стаклена градина, систем на совпаѓање на стаклена градина, структура на стаклена градина, филмови, осветлување на растенијата, зачувување на топлина, волумен со мотор, систем за вентилација, систем за контрола на температурата, добавувачи на хортикултура , украсни растенија, урбано земјоделство, туристичко земјоделство и др. 

3. Област за разузнавачка опрема: Земјоделски авиони и мали беспилотни летала, технологија за земјоделска авијација и опрема за распрскување на пестициди, технологија за дистанционно освестување, опрема за земјоделско воздухопловство, опрема за безбедност на летање, сите видови машини за заштита со висока ефикасност и заштеда на енергија, интелигентен плетен робот, воздух суспензија прскалки машина, интелигентни овошје сортирање опрема, високо-технолошки производи како што се бербата робот, итн

4. Мудроста Земјоделска технологија: информатизација на земјоделството, прецизна земјоделска технологија, алатки за тестирање, техники за одгледување на почва, земјоделски високотехнолошки уреди, земјоделски информативни комуникациски услуги, управување со информации, интернет на нештата, интелигентен контролор, интелигентна стаклена градина, контролорот за влажност на почвата, поврзаната технологија и опрема итн.

Посети: 19955

Локација

дел пател
Заинтересирани за посета на изложба
Ме интересира да ја посетам изложбата
0

500 Останати симболи