Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Хонг Конг Меѓународниот саем за медицина и здравство

Од јули 25, 2020 09: 30 до јули 28, 2020 18: 00
(852) 2240 4935; (852) 2240 4888

https://event.hktdc.com/fair/hkmedicalfair-en

Booking.com
https://event.hktdc.com/fair/hkmedicalfair-en

Хонг Конг Меѓународниот саем за медицина и здравство

Хонг Конг Меѓународниот саем за медицински и здравствени услуги им обезбедува на добавувачите идеална платформа за градење силни врски во секторите за медицински и здравствени услуги. Во 2018, саемот привлече изложувачи на 280 и над купувачите на 11,500 од земјите и регионите на 70, до 6.7% во текот на претходната година.
Глобалната продажба на медицински и здравствени производи се очекува да порасне за 5% годишно до скоро 800 милијарди долари од 2030.

Големи изложбени категории:
 • Градежни технологија и болница Мебел
 • Стоматолошка опрема и материјали
 • Фитнес производи и услуги
 • Здрава храна и исхрана
 • Здравствено осигурување и планирање на животот
 • Здравствена заштита и стари лица
 • Производи за домаќинство и за лична здравствена заштита
 • Медицински производи за домаќинства
 • Болничка опрема
 • Лабораториска опрема
 • Производство и Дизајн решение
 • Додатоци за медицина и здравје
 • Медицински потрошен материјал и потрошен материјал за еднократна употреба
 • Опрема за физиотерапија
 • Рехабилитација и производи за нега на постари лица
 • Медицинска козметологија
 • Техничка размена
 • Трговски услуги и публикации

Профил на посетители:
 • Центар за грижа за деца и расадници
 • Стоковни куќи, Синџири продавници, супермаркети, хипермаркети
 • Аптеки од аптека, Аптеки
 • Болници: Медицински и стоматолошки
 • Увозниците, агентите, дистрибутерите, трговците на големо и мало
 • Водечките фармацевтски компании
 • Медицински центри, медицински синџири, клиники, стоматолошки клиники, училишен центар за стоматолошка нега и кинески медицински центри за нега
 • Медицински лаборатории
 • Медицински истражувачки институти, Медицински училишта, Стоматолошки училишта
 • Старечки домови и стари домови
 • Клиники за физиотерапија
 • Јавно овластување: Управа за здравство и болничка управа
 • Центри за рехабилитација

Звучници

 • HKTDC

  HKTDC

  Советот за развој на трговијата во Хонг Конг (HKTDC) е законско тело основано во 1966 за промовирање, помагање и развој на трговијата во Хонг Конг. Со 50 канцелариите на глобално ниво, вклучувајќи ги и 13 во континентална Кина, HKTDC го промовира Хонг Конг како двонасочна глобална инвестиција и бизнис центар. HKTDC организира меѓународни изложби, конференции и деловни мисии за креирање на деловни можности за компаниите, особено малите и средни претпријатија, на копното и на меѓународните пазари.

x
Малик Ифтихар
Запознајте се со новата перспектива и да научите нова идеја. Тоа е корисно за мене.

500 Останати симболи