Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Кина Меѓународна лепила и фасани изложба

Од септември 16, 2020 09: 30 до септември 18, 2020 17: 30
At Шангај Нов Меѓународен Експо Центар (СНИЕЦ) Адреса: 2345 Longyang Rd, Ши Џијанг, Пудонг Xinqu, Шангај Ши, Кина, 201203
010-64288748

http://www.chinaadhesive2000.com/

Booking.com
http://www.chinaadhesive2000.com/


Изложба профил

ADHESIVE на Кина е првиот и единствен настан во индустријата за лепило што се стекна со сертификација UFI, која собира лепила, заптивки, мастило, PSA лента и производи со етикети во светот. Врз основа на повеќе од 21 години постојан развој, ADHESIVE на Кина стана идеална платформа за комуникација во индустријата во технологијата и бизнисот.

Водени од петгодишниот план на кинеската влада и стратегијата „Made in China 13“, побарувачката за лепила и заптивната смеса се зголемува. Количината на употреба и полето за апликација се прошируваат исто така. Погрешното глобално закрепнување на економијата во комбинација со забавување на Кина, производството и обемот на продажба на копното на Кина се развија брзо, со годишен двоцифрен пораст. АДЕХИЗИВ КИНА и ТЛ-Експо акумулираа богатство на ресурси и силна привлечност за брендот. Willе продолжиме да ја градиме идеалната платформа за Кина и целиот свет.

АДЕСИВНА КИНА ќе се одржи во новиот меѓународен изложбен центар во Шангај. Willе сподели врвни информации и технологија на индустријата. Willе привлече повеќе од изложувачи 500 и професионални посетители на 30,000 преку 40 земји и региони.

Категории на производи:
 • Разни лепила и средства за заптивање
 • Хемикалии и суровини за лепила и заптивки
 • Тестирање на лепило и аналитички услуги, услуги за отстранување на отпад, консултантски услуги, софтверски системи, публикации.
 • PSA и HMPSA серија производи, како што се леплива лента, етикета и др и PSA производ опрема и суровини за производство на PSA производ.
 • Леплива апликација опрема, опрема за складирање, мерни инструменти и градежни алатки, како и техники.
 • Пакување суровини, техники на примена, машини и опрема, контејнери и сите видови на производи во индустријата за пакување.

ДРHАВНА КИНА според броевите:
 • 25 000 посетители
 • 500 изложувачи
 • 30 000 квадратни метри експо простор
Клучни производи кои треба да бидат презентирани:
 • Разни производи за лепило и заптивната смеса: лепак базиран на вода, лепило чувствителен на притисок, полиуретан, топло топи, епоксид, силикон, гума и инженерски лепила и заптивки
 • Хемикалии и суровини за лепила и заптивната смеса: смоли, растворувачи, восок, мономери и помошни средства
 • Лепило за тестирање и аналитички услуги, услуги за отстранување отпад, консултантски услуги, софтверски системи, публикации
 • Производи од серија PSA и HMPSA: лепливи ленти, етикети, итн.
 • Опрема за обработка на производи PSA, инструмент за тестирање и суровини за производство на PSA производи
 • Лепило за апликација, опрема за складирање, мерни инструменти и градежни алатки, како и техники
 • Пакување на суровини, техники на примена, машини и опрема, контејнери и сите видови на производи во индустријата за пакување
АДЕСИВНА КИНА - изложба за оние кои се занимаваат со области:
 • изградба
 • Хемија
 • Оркестарот
 • Производство и одржување на електроника
 • Автоматско подесување
 • Обновливи извори на енергија
 • Трговија на мало

Booking.com

500 Останати симболи