Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шангај Меѓународна дигитална signage технологија и апликација изложба

From July 21, 2020 09:00 until July 24, 2020 17:30
021-63288899

Шангај Меѓународна дигитална signage технологија и апликација изложба

Совршено интерактивно искуство

Digital Signage служи како интерфејс за претставување на разни содржини; Може да биде поставен на јавни и приватни места, како ресторани, продавници, хотели, деловни згради и сл. Преку терминалот на екранот, Digital Signage има функции за прикажување опрема, објавување информации за деловна, економска и забавна активност, како и интеракција со публика.
Дигитални signage може да биде широко се користи на различни места, вклучувајќи банка, медицинска индустрија, сервис сала, синџири, хотел, лифт, изложбен центар, стадион, заедница, аеродром, железничка станица, автобуска станица, метро станица, трговски центар, мало продавница, , училиште, театар, ресторан, парк, музеј, лабораторија и сл.

Преглед на Експо
Како една од најважните компоненти на APPPEXPO, Шангај Меѓународниот Сигнален Систем и Изложба на апликации се одржува веќе неколку години. Без сомнение, секогаш е целосен успех во однос на обемот на изложбата и бројот на изложувачот. Многу големи претпријатија присуствуваа на изложбата последователни години, тие вклучуваат корпорација Шангај Фенгнинг, Шангај ooооок корпорација, Шангај Хаои Корпорејшн, Шенжен КТЦ Технологија Група Корпорејшн, Шенжен Шијун Технологија Корпорејшн, Пекинг Тјанчуанг Келин технологија корпорација и др. Ние би сакале да земеме оваа можност да ви се заблагодарам на сите, и да посакаме сите да создадеме поголеми слава!

Предности на присуство на Експо

Вреди да се спомене дека Шангај АППЕКСПО заедно со Шангај Инт. Изложба на технологија и опрема за дигитални дисплеи ќе се одржи во исто време во Националниот центар за изложби и конвенции (Шангај). Како најголем настан во светот индустрија за рекламирање, Шангај АППЕКСПО веќе привлече 176,118 професионални публика од над 100 земји за посета и купување. И Шангај Инт Изложба за технологија и опрема за дигитални дисплеи ќе прикаже холографска проекција, интерактивен мултимедија, 3Д дисплеј и други техники на дигитален дисплеј, опрема за дигитален дисплеј и дигитален креативен дисплеј. Односно, кога присуствувате на Шангајскиот меѓународен дигитален систем на сигнали и изложба на апликации 2018, веќе имате 4 апсолутни предности:
1. Одлична платформа за жив шоу;
2. Обилни ресурси на рекламодателите;
3. Богатство на рекламни компании 4A;
4. Огромна социјална и индустриска влијанија;

Една иницијатива за појас на еден појас нè води да отвориме нов свет

Промоторот One Belt One Road Initiative служи со цел рекламирање и рекламирање на иновации. Соодветно на тоа, носи корисен систематски пазар на целиот ланец на индустријата. За тие национални брендови, би било мудар избор да заминат во странство ако некој бара решенија според сегашниот натпревар. APPPEXPO ќе продолжи да се придржува кон иницијативата One Belt One Road, да донесе светски производи во Кина, а во меѓувреме да му донесе на светот повеќе кинески производи.


Изложува профил:

Знаци | Производи за знаци | Три-визуелни и мулти-визуелни билборди | Нови медиуми | Дигитална сигнализација | LCD машини за рекламирање 3Д производи | Лесни кутии | Светлечки производи | ЛЕД-екрани за дисплеј | LED / LCD телевизори итн.

Оди

  • Gravatar

    Наталиа

Нора роман
señalización
me interesa la información
0
Санџај
Изложбата беше многу добра со многу нови идеи и производи.
0

500 Останати симболи