Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Шангај Светски накит Експо


From October 17, 2020 09:30 until October 20, 2020 18:00
+ 86 21 6587 6481
категории: Накит и камења

Кина - на пазарот за накит во светот
 • Платина
  Кина е голема земја на потрошувачка на платина. Во годината 2008, Кина се уште ја рангираше првата од светските потрошувачи на платина, сметководство за 48% од вкупниот волумен на светот.
 • Златна
  Кина е голема земја на потрошувачка на злато. Во 2008, приносот на златен накит е прв во светот, а потрошувачката е втора во светот.
 • Дијамант и дијамантски накит
  Од јули 1, 2006, Кина ја усвојува новата политика за увезениот дијамант. Суровиот камен увезен од Шангај Дијамант берза е ослободен од увоз ДДВ. ДДВ на лабав камен е намален од 17% до 4%. Следствено, трговската статистика покажува дека во 2006 обемот на увоз на дијаманти расте 39.8% (по редовен пат) и 208% (според Шангај Дијамантска размена), соодветно, во споредба со онаа на минатата година.
 • Бистра-вода бисери
  Излезот на бистарните бисери во Кина изнесува 95% од глобалниот излез.
 • Jade
  Кина е подготвена да стане водечки светски потрошувач на жад.


Шангај Светски накит Експо

Зошто Шангај
 • Водечки центар со центри за размена во срцето на индустријата за накит, нудејќи трговија со злато, платина, дијамант и сребро.
 • Најголемиот дистрибутивен и консолидирачки центар во Кина за накит, добро пред остатокот од земјата.
 • Добро поставена за инвестирање и тргување со својата стабилна економија, современи услуги и брзо созревање на деловното опкружување
 • процутен накит малопродажен сектор, што претставува 20% од вкупната годишна продажба на Кина. Шангајнските се меѓу најголемите потрошувачи на земјата и најсофистицираните потрошувачи, кои ефикасно го поставија трендот за градовите на Источна Кина.
 • Изборот на Шангај како место за шоуто не ја одразува само нејзината репутација како космополитски град и моден тренд, туку и нејзината стратешка близина на големите населени центри Шангај, најмодерен и возбудлив град во Кина, е погодно место за меѓународниот накит трговија.
Категории на производи:
 • Скапоцен камен: дијаманти; Руби; Сафири; Смарагди; Аквамарини; Jades; Кристал; Опали; Танзаманити; Агати; Тиркизои; Камења; Параиба Турмалин; Корали; Алексантрит; Очи на Cat; Синтетички камен; Ambers; Турмалин; Циркон; Други
 • Бисери: кинески слатководни бисери; Кинески морска бисер; Јапонски бисери; Тахитски бисери; Мабе бисери; Јужни бисери; Имитирани бисери; Култивирани бисери; Други
 • Завршен накит: дијамантски накит; Златен накит; Бела златен накит; Платинум накит; Сребрена накит; Бисер накит; Антички накит; Накит на дизајнер; Накит за недвижнини; Благородни метали и полупроизводи; Gem Jewelry; Друго
 • Часовници и часовници: часовници со бренд; Целосни Часовници и Часовници; Накит часовник; Други
 • Производствена опрема и додатоци:
  Опрема и капацитети; Апарати за тестирање и мерење; Материјали за декорација; Осветлување; Пакети и дисплеи; Други
 • Други: Резултати од технологијата; Трговски здруженија; Трговска публикација и услуги; Други

Посети: 13995

Најдете го вашето сместување наоколу

Заинтересирани

 • Gravatar

  АНА ПАУЛА

Оди

 • Gravatar

  Јања

јасм фазлан
како да се регистрирате
би сакал да се регистрирам и да присуствувам на шоуто
0
Behnam
Тоа даде повеќе лекција и ми помогне на мојот бизнис за иднината, Ви благодариме!
0

500 Останати симболи