Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Кина Меѓународен Хардвер Шоу - CIHS

Од август 07, 2020 09: 00 до август 09, 2020 18: 00
+ 86 10 65907766

http://www.hardwareshow-china.com/

Booking.com
http://www.hardwareshow-china.com/

0744.jpg - 84.33 kB

Добредојдовте во Кина Меѓународниот Хардвер Show

Кина Меѓународниот Хардвер Шоу (CIHS) е врвен саем на Азија за целиот хардвер и DIY сектори кои нудат специјализирани трговци и купувачи со сеопфатна категорија на производи и услуги. Сега е јасно утврдена како второто по големина хардверско шоу во светот по Меѓународниот саем за хардвер "Колонг" во Германија.

CIHS е најпосакувана платформа за тргување од страна на индустриски производители и авторитетни трговски здруженија ширум светот, како што се Меѓународната федерација на хардверски и куќни асоцијации (ИХА), Асоцијацијата на германски производители на алатки (FWI), Увозниците и извозниците Здружението на Тајпеј (IEAT ), како и асоцијацијата на производители на рачни алати од Тајван (THTMA).

Категории на производи:
алатки
 • Рачни алатки
 • алат
 • Пневматски алатки
 • Механички алатки
 • Мелење абразиви
 • Алати за заварување
 • Додатоци за алати
Заклучување, безбедност на работа и додатоци
 • Брави и клучеви
 • Безбедносна опрема и системи
 • Безбедност и заштита при работа
 • Заклучи додатоци
Опрема за обработка
 • Метална опрема за обработка
 • Опрема за тестирање
 • Опрема за површинска обработка
 • Пумпа и вентил
DIY и Градење на хардвер
 • Градежни материјали и компоненти
 • Мебел хардвер
 • Декоративни метални производи
 • Крепежи
 • Нокти, жица и решетка
Градинарски алат
 • Градинарски алат
Бања

CIHS според броевите:
 • 41 100 посетители
 • 2 530 изложувачи
 • 120 000 кв.м. од областа на експо
Клучни производи кои треба да бидат презентирани:

Алатки:

 • Алатки за рака
 • Електрични алатки
 • Пневматски алатки
 • Механички алатки
 • Мелење абразиви
 • Алати за заварување
 • Додатоци за алати

Заклучување, безбедност на работното место:

 • Брави и клучеви
 • Безбедносна опрема и системи
 • Безбедност и заштита при работа
 • Заклучи додатоци
 • Опрема за обработка:
 • Метална опрема за обработка
 • Опрема за тестирање
 • Опрема за површинска обработка
 • Пумпа и вентил

DIY и градежен хардвер:

 • Градежни материјали и компоненти
 • Мебел хардвер
 • Декоративни метални производи
 • Крепежи
 • Нокти, жица и мрежа
 • Алатки за градина
 • Бања
CIHS - настан за оние кои се занимаваа со области:
 • Трговија (мало / трговија на големо)
 • Извоз / увоз / дистрибутер
 • производство
 • Недвижнини (градежници / изведувачи / инвеститори)
 • Декорација и дизајн
 • Хардвер / градежни материјали
 • стоковни куќи
 • HoRiCa
 • Владата
 • Здруженија / Стопанска комора
 • медиумите

шабир Налавала
информации
Заинтересиран сум да ја посетам изложбата, ве молам, дозволете ми да дознаете повеќе детали или датум како да стигнам
Md подарок хосеин
Бизнис
Јас присуствувам на кантонскиот саем
Золтан Борос
На кого може да се грижи,
Јас прашувам за електронски брави, може да произведувате / дистрибуирате.
Имам предвид ексклузивна застапеност / функција за прераспределување за Унгарија. Во случај на соодветно техничко портфолио на производи, поддршка во обука за апликации / монтажа, презентација на производите и испорака на OEM / ODM производи.
Во случај на ваш интерес, испратете ни каталог на производи, соодветни цртежи, итн.
Со почит:
Золтан Г. Борос
Главен менаџер

Schoenlanb
Одлично шоу да го посетите кога барате нов снабдувач, или само да барате идеи за нов производ
Piyush Bansal
Заинтересирани за хардверски саеми
Јас сум заинтересиран да добијам ажурирања на трговски саеми поврзани со хардвер.

500 Останати симболи