Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Прицврстувач Експо Шангај


From August 18, 2020 09:00 until August 20, 2020 17:30
+ 8621-6180 6789

Прицврстувач Експо Шангај

На Fastener Expo Шангај веќе успешно се одржа девет изданија. Опсегот на производи, опрема и слична технологија на изложбата ги покрива сите аспекти на индустријата за прицврстување. Изложбата вклучува различни прицврстувачи кои сликовито ја претставуваат целата индустрија. Тие вклучуваат нестандардни парчиња, елементи за прицврстување за индустриска примена, технологија за производство на споите и опрема, мувла и потрошни материјали за сврзувачки елементи, суровини, па дури и сродни производи и техники за поддршка. Експо продолжува да ги задоволува развојните потреби на оваа постојано менлива индустрија, ќе продолжи да достигне нов рекорд. Вкупната изложбена површина се очекува да достигне квадратни метри 60,000, со повеќе од изложувачи на 633. Околу посетителите на 28,359 и индустриските професионалци се очекува од дома и од странство. Изложбата е широко познат како лидер во индустријата во Азија.

Прицврстувач Експо Шангај

Напредно производство и нови материјали Широка примена на
Производство на прицврстувачи

Со приспособување и трансформација на индустриската структура која добива моментум во Кина, кинеската индустријата за прицврстување моментално ги презентира двете можности, како и предизвикот. Во првите редови на развојот на индустријата, Fastener Expo Шангај, најголемиот и највлијателен саем на светот во индустријата за прицврстување, не само што се занимаваше со пазарите во развој во Кина и во странство, туку исто така обезбеди одлична платформа за добавувачи на споите од целиот свет да добијат пристап до овие региони.

Националниот изложбен и конвенционен центар (Шангај) ќе биде домаќин на Fastener Expo Шангај, како и деветтиот Auto Fastener Expo Шангај, настани ко-спонзорирани од ITE Asia Exhibitions Limited (подружница на ITE Group) и Шангај ITE Ebseek Exhibition Co, Ltd Темите како што се "напредни производство", "високотехнолошки материјали" и "блиска врска до крајниот корисник" треба да бидат главен фокус, со цел да се вози следниот полет на индустријата за прицврстување.

Производ Категорија:

1 Опрема за прицврстување на прицврстувачи: Опрема за производство на сврзувачки елементи, материјали за прицврстување, калапи за врзување и потрошни материјали, инструменти за тестирање, опрема за пакување, друга поврзана технологија на производство и опрема.

2 Завршен сврзувачки елементи: Стандардни сврзувачки елементи, нестандардни сврзувачки елементи, изложбени места за изложба на автомобили и прицврстувачи со голема јачина, изложба на изложби за градежни сврзувачки елементи, делови за печат и делови од струготини, производи за прицврстување во разни професионални области за примена

https://www.youtube.com/watch?v=FUmnqcnhpX8

Посети: 21032

Најдете го вашето сместување наоколу

500 Останати симболи