Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi

Кина Меѓународен саем за индустрија

Од септември 15, 2020 09: 30 до септември 19, 2020 17: 30
At Шангај - Националниот изложбен и конвенционен центар (NECC) Адреса: Не 168 Исток Yinggang патот, Шангај, Кина
021-22068388

http://www.ciif-expo.com/en/

Booking.com
http://www.ciif-expo.com/en/
Кина Меѓународен саем за индустрија

Кина Меѓународен саем за индустрија - CIIF е заеднички организиран од страна на Министерството за индустрија и информатичка технологија, Национален развој и Комисијата за реформи, Министерството за трговија, Министерството за наука и технологија, Кинеската академија на науките, Кинеската академија за инженерство, Кина совет за промоција на Меѓународната трговија, Организацијата за индустриски развој на Обединетите нации и Општинската народна влада на Шангај, ко-организирана од страна на Кина Машинска индустрија федерација и раководен од Donghao Lansheng (група) копродукции, ООД. CIIF, водечки настан за производство на опрема во Кина, е изведена од првиот вторник до сабота во ноември секоја година во Шангај.

Од лансирањето на CIIF во 1999, CIIF стана една од највлијателните меѓународни индустриски бренд изложба во Кина, преку спроведување на "професионализација, маркетинг, интернационализација и брендирање" како стратегии за повеќе од 18 години. CIIF, настан одобрен од UFI, е водечки настан за производство во Кина, како и важен прозорец и платформа отворена за светот за меѓународна трговија, комуникација и соработка во индустрискиот обем.

Сесијата на кинескиот меѓународен саем за индустрија или CIIF ќе се одржи во Националниот изложбен и конвенциски центар (Шангај). CIIF ќе содржи девет тематски естри под еден покрив и зафаќа површина од 280,000 квадратни метри како своја област за прикажување. Над изложувачите на 2,600 и посетителите на 170,000 се очекува да присуствуваат на настанот.


Booking.com

500 Останати симболи