Саеми во Кина

enafsqarhyazeubebgcazh-cnzh-TWhrcsdanlettlfifrglkadeelhtiwhihuisidgaitjakolvltmkmsmtnofaplptrorusrskslesswsvthtrukurvicyyi
(+ 852) 8170 0688

Сите Кина Кожа изложба - ACLE (Шангај кожен саем)

Од септември 01, 2020 09: 00 до септември 03, 2020 17: 00
+ 852 2827 6211

https://www.aclechina.com/en-us

Booking.com
https://www.aclechina.com/en-us

7

Сите изложби во Кина (ACLE, исто така познат како Шангај кожен саем) е дефинитивен и единствен меѓународен саем за кожа во Кина. Организирана од страна на Кина Асоцијација за кожа индустрија (CLIA) и APLF Limited, ACLE е премиерот настан за меѓународни компании кои бараат можности во огромни пазари во Кина - во фокусот на глобалната кожа индустрија. Од своето основање назад во 1998, ACLE добредојде стотици илјади купувачи од главните производи за кожарска облека и обувки за производство на обувки во Кина.

ACLE се покажа себеси како најбрзо растечки кожен саем во контекст на Кина како главни области на раст во глобалната кожна индустрија, како и силната побарувачка за кожа од околните земји, како што се Виетнам и Индонезија. Всушност, кожарската индустрија во Кина е водечка во светот во следните области:

Кина произведува најмногу кожи во светот, и има огромна побарувачка за кожи и кожи, кожени хемикалии и машински машини.

Кина е неоспорниот лидер во извозот на обувки со пазарни удели на 40%, и ја воведува побарувачката за чевли од кожа, делови за чевли и машини за изработка на чевли.

Кина е најголемата автомобилска индустрија за производство на 30% од вкупниот број на автомобили во светот, што го прави најголемиот увозник на автомобилски и тапацир кожа.

ACLE е официјалната кожна изложба ко-организирана од владејачката коалиција во Кина - CLIA заедно со заедничкиот организатор, APLF Limited.

ACLE е наменета за кинески тен (северниот) сектор кој извори сурови шкрилци и кожи, полу-готови кожа, кожни хемикалии и машини за производство на кожена кожа за употреба во домашните обувки, кожни производи и сектори за автомобилски тапацир. Меѓународните сантехничари, исто така, ќе изложат во оваа кожна платформа за да ги промовираат своите производи за домашните обувки и увозници на автомобилски кожи.

Производ Категорија:
  • Скриј и кожи
  • Полу-Завршени / Кора Кожа / Завршна Кожа
  • Синтетика
  • Кожа хемикалии / боја
  • Компоненти на чевли
  • Кожа за сончање / завршна механизација
  • Технологија / Услуги / Здружение / трговија Прес
  • Ткаени и природни материјали
  • Leathercraft машини / Алатки / материјали / Хардвер / Опрема / Алатки

Чаби лал
Обувки
Јас сум индустрија за обувки од непал
SK sharif
добро е да се фер да се набават чевли компоненти за обувки, но ми треба повеќе детали на фабрики и изложувачи. Беше добро искуство да се знае кожниот пазар и светските пазарни цени

500 Останати симболи